Oficjalna strona sekcji rugby KS Posnania Poznań
slide01 slide01 slide01 slide01
NABÓR DO
SEKCJI RUGBY
NABÓR
AKTUALNOŚCI !

POSNANIA_RUGBY 7

BLACK ROSES

SARMACI RUGBY

JESTEŚMY TUTAJ

ODWIEDZILI NAS
free counters
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
POSNANIA RUGBY CLUB

KS POSNANIA POZNAŃ

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

PATRONAT MEDIALNY

WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE

Nasza strona
Działamy:
DWA ŚWIATY.
Już po kilkunastu minutach sobotniego spotkania ekstraklasy rugby, pomiędzy Posnanią i Juvenią, do przewidzenia był jego rezultat, a nieznane jedynie rozmiary porażki krakowian. Wyjątkowo niegościnni gospodarze odprawili podbudowanych psychicznie pogromców Ogniwa Sopot z podobnym, jak inne drużyny z czuba tabeli, workiem punktów- mecz zakończył się wynikiem 62:17 (38:6).
Mniejszej, ale licznie zgromadzonej publiczności, pozostawało zatem „cieszyć oko” ładną, zespołową i bardzo skuteczną (aż 10 przyłożeń) grą Posnanii. Natomiast w momentach przestojów (zwłaszcza między 31 a 52 minutą) kibice bardzo żywo reagowali nawet na pojedyncze wejścia naszych zawodników w kontakt (K. Witczak, P. Najdek), udane rajdy „tyłów” ( L. Krysztofiak, M. Czubaszewski) po precyzyjnie wykonanych zagrywkach w ataku i rozprowadzeniu piłki przez Jurija Buchałę, a nawet po widowiskowych, kontrujących szarżach (jak zwykle Ł. Kujawski).
Na boisku przy ul. Słowiańskiej spotkały się dwa rugowe światy, gospodarze górowali nad ambitną, grającą fair drużyną spod Wawelu, przewyższając ją o co najmniej klasę w organizacji gry i wszystkich elementach motorycznych. Po neutralnych pierwszych 5 minutach, w których brakowało typowego dla faworyta „uderzenia”, Posnania niemal „płynnie” przeszła do gry w swoim stylu: po trzech, czterech fazach gry przegrupowaniem, piłka, po mistrzowsku rozegrana w ataku, trafiała w ręce „tego ostatniego”, czyli niepilnowanego przez rywali egzekutora. Punkty padały dość regularnie, a kiedy w 31 minucie zrobilo się 38:0, zanosiło się na istny pogrom. Wtedy cztery karne pod rząd (dwa w końcowce I połowy i dwa na początku II-ej), po zupełnie niepotrzebnych przewinieniach poznaniaków, wykorzystał krakowski obrońca Mateusz Gruen. Od 52 minuty (przy stanie 38:12), Posnania, poukładawszy grę po 4 zmianach dokonanych w przerwie, wróciła do właściwego rytmu i po kolejnych 6 zespołowych akcjach zdobyła następne 24 punkty, Juvenii pozwalając tylko na jedno przyłożenie. W drużynie przyjezdnych „szarpała” do końca III linia (Rafał Budka- kapitan, Maciej Mączka i i Grzegorz Szcześniak), nie miał możliwości pokazać się skuteczny zazwyczaj Piotr Liguziński (skrzydło). Wszystkim podobała się natomiast gra młodych krakowskich łączników: „9” Grzegorza Zawojskiego i „10” Pawła Wojciechowskiego, którzy podrywali swoją ekipę do sporadycznych ataków.
Z kolei trener K. Baraniecki „dał” pograć wszystkim rezerwowym, a kilku zawodników z „żelaznego” składu zaliczyło jedynie 40 minut, co jest bardzo istotne przed ciężką przeprawą, jak czeka nas za tydzień w… Łodzi!
Sędziowali: T. Jarowicz (Sopot) jako główny, G. Szostek (Sopot) i M. Szczepański (Łódź) jako liniowi
Punkty dla Posnanii: J. Buchało-17, Ł. Kujawski- 10, P. Najdek, K.Wojcieszak, L. Krysztofiak, M. Czubaszewski, K. Witczak, P. Korek, M. Kwiatek- po 5
Punkty dla Juvenii: M. Gruen- 12, Paweł Wojciechowski- 5
Żółte kartki: J. Kordys i D. Fedyszyn- Posnania
Skład Posnanii: Piszcz, Rau, Adamczyk (61’ Kwiatek), Witczak, Wojcieszak(63’ B.Szumiński), Machlik (41’ Nawrocki), Fedyszyn, Najdek (41’ Michalczyk), Sieńczak (63’ Chwaszcz), Buchało, Kujawski, Krzesiński (41’ Kordys), Krysztofiak, Korek, Czubaszewski (41’ Tietz)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?