Oficjalna strona sekcji rugby KS Posnania Poznań
slide01 slide01 slide01 slide01
NABÓR DO
SEKCJI RUGBY
NABÓR
AKTUALNOŚCI !

POSNANIA_RUGBY 7

BLACK ROSES

SARMACI RUGBY

JESTEŚMY TUTAJ

ODWIEDZILI NAS
free counters
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
POSNANIA RUGBY CLUB

KS POSNANIA POZNAŃ

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

PATRONAT MEDIALNY

WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE

Nasza strona
Działamy:
PRZETARCIE KADRY U-20
Trener Mirosław Żórawski miał do dyspozycji szeroką kadrę zawodników, a dodatkowo na testy zostało zaproszonych 5 zagranicznych graczy.

Kamil Pepliński i Bartłomiej Szczukocki tym razem wystąpili przeciwko Budowlanym byli bowiem powołani do kadry. Do łódzkiego zespołu powróciło kilku zawodników, którzy w rundzie wiosennej pauzowali z powodu kontuzji. Drużyny zagrały w systemie 4 x 20 minut. Dla obu zespołów ważniejsze od zbierania punktów było sprawdzanie różnych wariantów gry.

Mecz zakończył się zgodnie z przewidywaniami zwycięstwem wicemistrzów 38:7, ale należy podkreślić, że przeciwnicy zagrali bardzo ambitnie i pokazali się z bardzo dobrej strony. Teraz czas na dokładne analizy meczu, wyciągnięcie wniosków i kilka ostatnich dni na poprawienie zauważonych błędów i zgranie podstawowego składu.

Przed Budowlanymi najważniejszy sprawdzian w tej połowie roku – finał Pucharu Polski, który zostanie rozegrany 13.08 o godz. 20:30 na boisku w Gdyni.

- W spotkaniu, który jednocześnie był naszym pierwszym meczem w sezonie wystąpiło 31 zawodników. To cieszy. Tym bardziej, że to nie wszyscy którymi dysponujemy. – mówi trener Mirosław Żórawski.

- Założeniem sparingu było wykonanie wysiłku o charakterze meczowym w ograniczonej objętości (żaden zawodnik nie grał dłużej niż 60 minut). Jednak duża ilość zmian i konieczność sprawdzenia wszystkich zawodników wprowadzały sporo zamieszania w nasze szeregi. Również przewaga fizyczna i młody wiek przeciwników ograniczał nam wykorzystanie wszystkich wariantów taktycznych. Mecz był świetną okazją do sprawdzenia zaproszonych zawodników, ale trzeba pamiętać, że odczuwali trudy podróży do Polski i nie byli zgrani z drużyną. Tak jak konieczna była gra sparingowa na tym etapie przygotowań, tak pożyteczna będzie analiza zapisu tego meczu i wynikające z niej szkoleniowe uwagi dotyczące organizacji gry oraz przemieszczania się zawodników w ofensywie i defensywie. Wyeliminowanie wszystkich popełnionych błędów stanowić będzie o powodzeniu w następnym, tak ważnym finałowym meczu Pucharu Polski.

Reprezentacja Polski U-20 – Blachy Pruszyński Budowlani SA Łódź 7:38 (7:7, 7:14, 7:31)


Skład zespołu: Michał Królikowski (41` Przemysław Żuławnik), Sebastian Stolarz (41` Przemysław Szyburski, 71` Sebastian Stolarz), Paweł Grabski (41` Michał Królikowski, 61` Paweł Grabski, 71` Merab Gabunia), Piotr Karpiński (41` Dominik Fortuna), Merab Gabunia (41` Władysław Grabowski, 61` Davit Gugushvili), David Daushvili (57` Dominik Skwarciak), Władysław Grabowski (21` Michał Mirosz, 41` Bogdan Wołoszyn), Davit Gugushvili (41` Mariusz Fortuna), Łukasz Żórawski (41` Tomasz Grodecki, 61` Mindia Abashidze), Tomasz Stępień (41` Teimuraz Sokhadze, 61` Tomasz Grodecki), Dariusz Kaniowski (41` Łukasz Rydzyński, 71` Tomasz Stępień), Grzegorz Dułka (41` Piotr Gomulak), Sebastian Łuczak (41` Konrad Szczepański), Tomasz Kozakiewicz (41` Konrad Sobczak), Teimuraz Sokhadze (28` Tomasz Grodecki, 41` Aleksander Czasovskih)

Punkty: Przemysław Żuławnik – 10 (2x5), Tomasz Grodecki – 7 (1x5, 1x2), Dariusz Kaniowski – 5, Sebastian Stolarz – 5, Konrad Sobczak – 5, Teimuraz Sokhadze – 4 (2x2), Sebastian Łuczak – 2

źródło: budowlanilodz.dbv.pl

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?