Oficjalna strona sekcji rugby KS Posnania Poznań
slide01 slide01 slide01 slide01
NABÓR DO
SEKCJI RUGBY
NABÓR
AKTUALNOŚCI !

POSNANIA_RUGBY 7

BLACK ROSES

SARMACI RUGBY

JESTEŚMY TUTAJ

ODWIEDZILI NAS
free counters
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
POSNANIA RUGBY CLUB

KS POSNANIA POZNAŃ

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

PATRONAT MEDIALNY

WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE

Nasza strona
Działamy:
PRACOWITE LATO
Od niedzieli, grupa 12 młodych zawodników Posnanii i UKS Jerzykowo Biskupice, przebywa pod opieką trenera Sebastiana Chwaszcza, w malowniczej miejscowości Wdzydze Kiszewskie, na corocznej akcji „Sportowe Wakacje”.

Obóz, dotowany w coraz mniejszej kwocie przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, a w coraz większej… przez rodziców, w tym roku organizowany jest w kompleksie domów wypoczynkowych „Helena”, mających spore doświadczenie w goszczeniu grup młodzieżowych (zielone i białe szkoły, wycieczki, kolonie). Polski Związek Rugby nawiązał kontakt (dzięki prezes Czarnych w Bytomiu, Sylwii Frątczak) i podjął rozmowy już wczesną zimą, chcąc zapewnić niedrogie i atrakcyjne miejsce wypoczynku. Wdzydze należą zresztą do miejscowości, w których.. nie można się nudzić! Położone nad jednym z największych polskich jezior (o tej samej nazwie), perłą Kaszub, otoczone lasami i wieloma atrakcjami, dają nie tylko możliwość nie tylko do zabawy w rugby, ale i pełnego wypoczynku.

Kilku z reprezentantów Posnanii uczestniczy podczas obozu w treningach prowadzonych przez trenera Krzystofa Okapę z Lublina, pracującego już drugi rok z najmłodszą krajową selekcją. W tym roku w Sportowych Wakacjach uczestniczą młodzi rugbiści i rugbistki z 9 klubów z całej Polski (około 140 sportowców). Wiele, nie jest reprezentowanych (od ładnych kilku lat) z bardzo prozaicznych powodów, do których najczęściej należy… brak wykwalifikowanej i dyspozycyjnej na czas obozu kadry! Po kilku tygodniach deszczu, lub przynajmniej pogody niepewnej, najbliższe dni zapowiadają się jako swoista rekompensata. Oby słońce i humory towarzyszyły naszym najmłodszym, jak na załączonej fotografii!Autor: Tom Rives
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?