Oficjalna strona sekcji rugby KS Posnania Poznań
slide01 slide01 slide01 slide01
NABÓR DO
SEKCJI RUGBY
NABÓR
AKTUALNOŚCI !

POSNANIA_RUGBY 7

BLACK ROSES

SARMACI RUGBY

JESTEŚMY TUTAJ

ODWIEDZILI NAS
free counters
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
POSNANIA RUGBY CLUB

KS POSNANIA POZNAŃ

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

PATRONAT MEDIALNY

WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE

Nasza strona
Działamy:
REPREZENTACJA U-16 POWRÓCIŁA Z BAIA MARE
Z Baia Mare, w północno- zachodniej części Rumunii, powróciła w ten weekend reprezentacja do lat 16.

Zawodnicy z 11 klubów (!) pełne 3 dni trenowali ze swoimi rówieśnikami z Rosji i Rumunii, pod okiem doświadczonego trenera z Francji, Pierre’a Lautier. Razem z kadrą, na stażu FIRA-AER przebywali także trenerzy i sędziowie. Ci ostatni mieli okazję korzystać z ogromnego doświadczenia Michela Lamoulie, który nie tylko bierze udział, praktycznie co roku w tych akcjach, ale bywa w Polsce na szkoleniach dla arbitrów, lub, jako komisarz, na oficjalnych zawodach pod egida europejskiej federacji. Tematem przewodnim stażu było zachowanie się zawodników w grze otwartej (General Movement).

Baia Mare, które leży stosunkowo blisko Polski, ma dwa kluby rugby- szesnastolatkowie (a w wypadku Rosji, także o rok starsi) trenowali na mocno zaniedbanym z powodu letniej suszy boisku klubu Siromex. Obiekt drugiego z klubów, z uwagi na zbliżający się… turniej siódemkowy, był niedostępny. Właściwie do pełni optymizmu zabrakło tylko płyty w dobrym stanie - z powodu nawarstwiających się przypadków bolesnych otarć skóry, edukatorzy IRB zdecydowali się odwołać planowane na ostatni dzień stażu nieoficjalne mecze pomiędzy krajami.

Mimo to, nikt nie mógł narzekać na brak zajęć - przy panującym cały czas 35-stopniowym upale, nawet wykonywane ze średnią intensywnością ćwiczenia były bardzo wyczerpujące. Jeśli do tego dodać tradycyjne gry FIRA (w mieszanych składach!), które wypełniły treningi nr 2 i 6, to wszyscy tę konsultację i możliwość zbierania kolejnych sportowych doświadczeń, wraz z rugbistami z Rosji i Rumunii, z pewnością mogą uznać za udaną. Dla trenerów dopełnieniem części praktycznej, były zajęcia teoretyczne, doskonalące zarówno warsztat szkoleniowców, jak i proces nauczania samych zawodników.Autor: Tom Rives
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?