Oficjalna strona sekcji rugby KS Posnania Poznań
slide01 slide01 slide01 slide01
NABÓR DO
SEKCJI RUGBY
NABÓR
AKTUALNOŚCI !

POSNANIA_RUGBY 7

BLACK ROSES

SARMACI RUGBY

JESTEŚMY TUTAJ

ODWIEDZILI NAS
free counters
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
POSNANIA RUGBY CLUB

KS POSNANIA POZNAŃ

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

PATRONAT MEDIALNY

WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE

Nasza strona
Działamy:
OWAL Z LESZNA
Kilka lat temu grupa sympatyków owalnej piłki w Lesznie skrzyknęła się, by spróbować swoich sił na boisku. Wydawało się, że ta inicjatywa szybko przerodzi się w klub rugby z prawdziwego zdarzenia. Jednak ten moment miał nadejść dopiero w tym roku…

Od początku w zajęciach treningowych biorą udział Sławek Kowalski i Wojtek Poprawski, wspierani „duchowo” przez człowieka, który w Lesznie wie o rugby niemal wszystko, Szymona Jędrzejczaka. Od początku, w działania drużyny (jeszcze nie klubu) angażował się też autentyczny Walijczyk- Alan, który jednak nie sprawił, iż na treningi na gościnne boisko Korony Wilkowice, przyjeżdżali nowi adepci. Niedługo minie 5 lat od pierwszego, historycznego spotkania w podleszczyńskiej miejscowości. Jakby dla uczczenia tej malej rocznicy, ale głównie z powodu poprawiającej się z miesiąca na miesiąc frekwencji, „protoplaści” postanowili sformalizować status swojego stowarzyszenia i… zarejestrowali je w Starostwie Powiatowym! Dużo lepsza, dochodząca do 20 osób, frekwencja, sprawiła też, że Owal zaczął się pokazywać na regionalnych turniejach rugby 7.

Tendencja zapoczątkowana wiosną, we wrześniu się utrzymuje- Owal zagrał zarówno w Jarocinie, jak i w Zielonej Górze. Trudno zaraz mówić o sportowych sukcesach, drużyna zdobywa tak konieczne doświadczenie, ale najważniejsza jest, jak sami twierdzą atmosfera i przyjemność ze wspólnego grania. Lider drużyny, wspomniany W. Poprawski, zaliczył sporo treningów rezerw Posnanii, nie stroni też od… wyjazdów z reprezentacją Polski oldboy’ów! Warto również wspomnieć, że dwóch młodzieżowych zawodników Owala, wsparło w lipcu, podczas finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, Spartę Jarocin, która zagrała w nich dość nieoczekiwanie. A młodzieży, ten „świeżo upieczony” klub ma znacznie więcej… Pozostaje mieć nadzieję, że wkrótce Owal zadebiutuje w klasycznym rugby piętnastoosobowym, a najmłodsi zawodnicy znajdą możliwość do trenowania w Posnanii lub Sparcie- to oni w przyszłości będą stanowić o sile tego klubu.
#1 | Polonia dnia wrzesień 15 2011 18:15:18
Wojtek ,gratulacje i pozdrowienia.Tak trzymać!
Freddy KruegerWink
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?