Oficjalna strona sekcji rugby KS Posnania Poznań
slide01 slide01 slide01 slide01
NABÓR DO
SEKCJI RUGBY
NABÓR
AKTUALNOŚCI !

POSNANIA_RUGBY 7

BLACK ROSES

SARMACI RUGBY

JESTEŚMY TUTAJ

ODWIEDZILI NAS
free counters
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
POSNANIA RUGBY CLUB

KS POSNANIA POZNAŃ

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

PATRONAT MEDIALNY

WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE

Nasza strona
Działamy:
WSPOMNIEŃ CZAR
W ubiegły piątek, 23.09 sala klubowa POSNANII była miejscem spotkania mistrzów rugby. Równo 40 lat temu, pierwszy swój tytuł Mistrzów Polski zdobyła drużyna rugby Polonii Poznań. Z tej okazji Panowie: Kazimierz Olejniczak, Stanisław Kowalski, Marian Marcinkowski i Henryk Król zorganizowali spotkanie byłych zawodników tego zasłużonego dla rugby klubu.

Warto zatem przypomnieć, iż sekcja rugby Polonii Poznań powstała w 1964 roku z inicjatywy Bogusława Rybackiego i Włodzimierza Woźniaka, zawodników KS Posnania. W trakcie zaledwie 17 lat istnienia drużyna Polonii zdobyła czterokrotnie Mistrzostwo Polski, trzykrotnie była Wicemistrzem kraju, a raz zajęła 3 miejsce. Polonia zdobyła też 6 krotnie Puchar Polski.

Mistrzowie Polski w statystykach:Trenerem drużyny seniorów w okresie jej największych sukcesów był Henryk Król. Sekcja wychowała 18 reprezentantów Polski w kategorii seniorów. Spośród wielu wybitnych zawodników, którzy grali w tej drużynie wymienić można chociażby wieloletniego kapitana drużyny: Mariana Marcinkowskiego, Kazimierza Olejniczaka, Henryka Krawczuka, Grzegorza Gąsiorowskiego, Krzysztofa Mańko i w końcu Bronisława Michalskiego, który w Polonii rozegrał 314 spotkań. Liczba ta jest imponująca mając na względzie fakt, iż w ciągu 17 lat Polonia rozegrała 353 mecze ( 236 ligowych, 41 pucharowych, 65 międzynarodowych, 11 towarzyskich).

Nie ma się zatem co dziwić, że spotkanie odbyło się w wyjątkowej atmosferze. Po części oficjalnej, podczas której Pani Ewa Bąk, Dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania wręczyła puchar Trenerowi Panu Henrykowi Królowi, rozmowom i wspomnieniom nie było końca. Obecni obiecali sobie, że spotkają się wiosną na boisku, aby rozegrać jeszcze jeden – 354 mecz rugby. Będziemy czekać z niecierpliwością.


Uczestnicy spotkania, którzy grali w drużynie, która zdobyła pierwszy złoty medal w 1971 roku.
Od lewej stoją:

Marian Marcinkowski
Henryk Król
Marek GąsiorowskiBardzo dziękuję Jędrzejowi Wierzchowskiemu, z którego pracy dyplomowej zaczerpnąłem wszystkie dane statystyczne.

Autor: T.R.#1 | kacper dnia wrzesień 28 2011 08:58:56
Dobrze, że takie spotkania się odbywają. Środowisko musi żyć i działać. Z drugiej strony jest to wiadomość dla dzisiejszeych zawodników, że kiedyś też grano w rugby .... i to z jakimi rezultatami.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?