Leszek Krysztofiak
Robert Bosiacki
Adam Bydałek
Piotr Korek

Mecz miał dwie całkowicie różne odsłony. W pierwszej połowie grając pod wiatr drużyną całkowicie dominującą był zespół Posnanii. Pomimo, że spotkanie rozpoczęło się od zdobycia przyłożenia przez drużynę gospodarzy, dalsza gra w tej części meczu odbywała się pod dyktando gości, którzy wyraźnie dominowali praktycznie w każdym elemencie gry.

Posnania prezentowała ładne, nowoczesne rugby oparte na szerokiej i szybkiej grze. Efektem tego było zdobycie już w pierwszej połowie aż 5 przyłożeń. Niestety gorzej był dysponowany kopacz Posnanii, który wykorzystał tylko jedno podwyższenie.
Wydawało się, że w drugiej połowie osiągnięta przewaga zostanie pogłębiona.
Tymczasem, po przerwie drużyna AZS-u wyszła na boisko bardzo zmobilizowana i zmotywowana. Z kolei poznaniacy uśpieni osiągniętą przewagą, przestali realizować założenia taktyczne i zaczęli grać zbyt indywidualnie. Konsekwencją takiego podejścia była utrata 2 przyłożeń oraz kolejnych dwóch punktów z podwyższenia.

Końcowy wynik 27 – 17 oddaje rzeczywisty przebieg spotkania oraz układ miejsc w tabeli. Zdaniem obserwatorów na wyróżnienie w drużynie Posnanii zasłużył Jędrzej Paul, który wyróżniał się szczególnie w autach, wielokrotnie wygrywając własne auty oraz wrzuty przeciwnika.

Autor: T.R.
#1 | cichy bob dnia październik 03 2011 21:14:22
Witam, od razu pytanie: w I połowie aż 5 przyłożeń? To byłoby, razem z podwyższeniem już 27 punktów! To chyba w całym meczu, prawda?
Szczerze gratuluje Muszkieterom drugiego zwycięstwa!!! Teraz Juvenia, ktora ma doła po porażce. Poza tym, z dolną 'strefą' musimy wygrywać! I trzymać kontakt z czołówką. Pozdrawiam
#2 | Pawelek dnia październik 04 2011 05:13:53
Gratulacje dla Drużyny i Trenera. Życzę pełnej koncentracji w kolejnych spotkaniach. Tak na marginesie czy , jak mi się wydaje nie powinniśmy zajmować w tabeli 5 miejsca ( lepszy bilans punktów niż Lublin).
Pozdrawiam i do zobaczenia w sobotę !!!
#3 | Moses dnia październik 04 2011 06:06:58
od Redakcji:
Rzeczywiście, Redakcja ze skruchą przyznaje, że błędnie policzyła bilans, stąd niewybaczalny błąd i umieszczenie NASZEGO ZESPOŁU NA 6 POZYCJI.
W chwili obecnej Posnania zajmuje 5. miejsce w tabeli Ekstraligi Rugby.

Dziękujemy, bowiem kontrola najwyższą formą zaufania !! loooźno
#4 | kacper dnia październik 05 2011 13:42:03
Z jednej strony wyrazy uznania za wygrany mecz i to z bonusem. Z drugiej szkoda drugiej połowy. W składzie widać duże zmiany. Świadczy to o tym że posnania ma długą i wyrównaną ławę rezerwowych.