Oficjalna strona sekcji rugby KS Posnania Poznań
slide01 slide01 slide01 slide01
NABÓR DO
SEKCJI RUGBY
NABÓR
AKTUALNOŚCI !

POSNANIA_RUGBY 7

BLACK ROSES

SARMACI RUGBY

JESTEŚMY TUTAJ

ODWIEDZILI NAS
free counters
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
POSNANIA RUGBY CLUB

KS POSNANIA POZNAŃ

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

PATRONAT MEDIALNY

WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE

Nasza strona
Działamy:
ŁÓDZKIE DAJE PRZYKŁAD
Historyczne tytuły w Orlikowej Lidze Mistrzów w Rugby zostały przyznane.

Zwycięzcami w finale zawodów tytuł Mistrza Województwa Łódzkiego zdobyły: w kategorii szkół podstawowych – Szkoła Podstawowa nr 54 im. Kornela Makuszyńskiego z Łodzi, a w kategorii szkół gimnazjalnych Gimnazjum nr 9 im. Polskich Olimpijczyków z Łodzi.

Tak więc wygrały szkoły, które współpracują z sekcją rugby Klubu Sportowego Budowlani Łódź. Ale trzeba przyznać, iż postawa pozostałych uczestników finału była imponująca. Znakomite mecze rozgrywali uczestniczący po raz pierwszy w zawodach rugby zawodnicy szkół zduńskowolskich, braki techniczne nadrabiając sercem do gry i olbrzymią wolą zwycięstwa. Świadczy o tym brązowy medal gimnazjalistów z Trójki Zduńska Wola, którzy wyprzedzili zwycięzców eliminacji z Łodzi drużynę Gimnazjum nr 12. W klasyfikacji szkół podstawowych bratobójcze boje stoczyli natomiast uczniowie łódzkich SP 54 i SP 81, a o brąz zduńskowolanie z SP 6 i SP 10. Najskuteczniejszymi zawodnikami finału zostali Dominik Ławrynowicz z SP 54 Łódź i Krzysztof Borowski z Gimnazjum nr 9 Łódź.
Oficjalne wyniki Orlikowej Ligi Mistrzów w Rugby Województwa Łódzkiego 2011

Szkoły Podstawowe:

I miejsce SP 54 Łódź 9 pkt 19:8
II miejsce SP 81 Łódź 7 pkt 12:9
III miejsce SP 6 Zduńska Wola 5 pkt 11:14
IV miejsce SP 10 Zduńska Wola 3 pkt 7:18

Szkoły Gimnazjalne:

I miejsce Gim nr 9 Łódź 9 pkt 21:9
II miejsce Gim nr 1 Ozorków 7 pkt 15:10
III miejsce Gim nr 3 Zduńska Wola 5 pkt 8:18
IV miejsce Gim nr 12 Łódź 3 pkt 5:12

Przypomnijmy, iż tego rodzaju zawody rozegrane zostały w Polsce po raz pierwszy. W cyklu turniejów eliminacyjnych wystartowało 32 drużyny szkolne z Łodzi, Zgierza, Ozorkowa i Zduńskiej Woli. Z około 400 uczniów, którzy wybiegli na Orliki 70-80% nigdy nie grało w rugby, a duża część nigdy nie widziała piłki do rugby.

Nie przeszkadzało to w rozgrywaniu zawodów. Dzieci i młodzież bardzo szybko pojmowali niezwykle proste przepisy w rugby tag. Biegaj prosto, rzucaj w tył, zrywaj taśmy , punkty kładź – gwarantowało dobrą zabawę. Element rywalizacji i walki o tytuły był tylko czynnikiem urozmaicającym.

Czy Liga będzie kontynuowana zależy już tylko od dzieci i młodzieży oraz nauczycieli, opiekunów, trenerów na Orlikach i w szkołach. Myślę, że tych którzy brali udział w tegorocznych rozgrywkach nie trzeba będzie już namawiać. Szkoły wszak zostały wyposażone w piłki i tagi do gry. Wystarczy teraz poprowadzić zajęcia z elementami rugby lub zorganizować turniej chociażby wewnątrz szkolny. Do czego bardzo namawiam - Zbyszek JurzystaBrak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?