WYNIKI 6. KOLEJKI
AZS AWF Warszawa odniósł pierwsze zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach Ekstraligi, pokonując na własnym boisku Juvenię Kraków 30:5 (5:5). Dzięki temu drużyna ze stolicy przeskoczyła Smoki w tabeli, uciekając z ostatniego miejsca.

W Warszawie o pierwsze zwycięstwo rywalizowały dwie najgorsze drużyny bieżącego sezonu. Cichym faworytem była Juvenia, która w Ekstralidze gra już kilka lat i lepiej spisywała się w poprzednich spotkaniach. AZS udowodnił jednak, że na najważniejsze mecze potrafi się zmobilizować i po wyrównanej pierwszej połowie, w drugiej przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Pierwsza połowa przyniosła wyraźną dominację krakowian w formacji młyna. Juvenia długo prowadziła 5:0 i dopiero na kilka minut przed przerwą straciła przyłożenie, które wyrównało stan spotkania.

Druga odsłona jeszcze przez około kwadrans była zacięta, ale potem goście opadli z sił i wyraźnie dominowali Akademicy. Krakowianie nie wytrzymali tempa gry, a AZS zapewnił sobie pierwsze zwycięstwo i punkt bonusowy, zdobywając trzy przyłożenia w ostatnich dziesięciu minutach meczu.

W innym spotkaniu Budowlani Łódź pewnie pokonali Orkan Sochaczew 54:10 (23:5), nie dając szans drużynie, która z pewnością będzie się w tym sezonie liczyć w walce o medale. Hat trick przyłożeń zanotował obrońca Tomasz Kozakiewicz, a dwie "piątki" dorzucił również Sebastian Łuczak.

Podopieczni Mirosława Żórawskiego pozostali tym samym jedyną niepokonaną drużyną Ekstraligi i jeszcze bardziej umocnili się na pozycji lidera z 28 punktami na koncie.

Arka Gdynia i Lechia Gdańsk odniosły zwycięstwa w szóstej kolejce Ekstraligi rugby i zachowały odpowiednio drugą i trzecią pozycję w tabeli rozgrywek.

W obu spotkaniach tylko do przerwy spotkania pełne były emocji. W obu przypadkach gospodarze przeważali szalę zwycięstwa na swoją stronę w drugiej połowie. Zarówno Lechia, jak i Arka zapewniły sobie również punkty bonusowe.

Sensacją pachniało w Gdańsku, gdzie do przerwy Lwy przegrywały 6:8 z Budowlanymi Lublin. Goście objęli prowadzenie po przyłożeniu Michała Pietrkiewicza i karnym, którego wyegzekwował Wojciech Piotrowicz. W odpowiedzi Jurij Bukhalo dwukrotnie trafił z podstawki, ale Grzegorz Kacała musiał mocno motywować swoich zawodników, by w drugiej połowie wreszcie złamali twardą obronę lublinian.

W drugiej odsłonie Lechia ruszyła do natarcia, wykorzystując siłę swojego młyna. W efekcie po dwa przyłożenia zdobyli Krzysztof Krzewicki i Marek Płonka, a jeszcze 12 "oczek" dorzucił Bukhalo. Dominująca w tej części spotkania Lechia zdołała tym samym odskoczyć i zapewnić sobie zwycięstwo z punktem bonusowym.

Arka również miała przed przerwą problemy z ambitnie grającą Posnanią. Muszkieterowie po przyłożeniu Michała Stengreta i karnym Mateusza Adamskiego, przegrywali "tylko 8:15, ale Buldogi w drugiej odsłonie nie dały już szans rywalom. 22 punkty dla mistrzów Polski zdobył bohater ostatniego finału Beka Ciklauri.

Arka podobnie, jak Lechia zapewniła sobie punkt bonusowy i zachowała pozycję wicelidera przed ostatnim meczem rundy jesiennej przeciwko Juvenii w Krakowie.