Oficjalna strona sekcji rugby KS Posnania Poznań
slide01 slide01 slide01 slide01
NABÓR DO
SEKCJI RUGBY
NABÓR
AKTUALNOŚCI !

POSNANIA_RUGBY 7

BLACK ROSES

SARMACI RUGBY

JESTEŚMY TUTAJ

ODWIEDZILI NAS
free counters
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
POSNANIA RUGBY CLUB

KS POSNANIA POZNAŃ

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

PATRONAT MEDIALNY

WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE

Nasza strona
Działamy:
TRZY WYGRANE POSNANII. Podsumowanie dalekiego wyjazdu.
Najtrudniejsze okazały się, oczywiście pojedynki kadetów i juniorów przeciwko Gorcom. W Dzień Niepodległości, nie bez kłopotów, ale będąc lepszymi w przekroju 50 minut, okazali się nasi kadeci, zwyciężając 21:10 (7:5).

W sobotę w Mszanie Górnej, w meczu będącym ozdobą wyjazdu Posnanii i Sparty na południe kraju, juniorzy również pokonali "rzutem na taśmę" gospodarzy 17:15 (5:7).
Wcześniej, bo tuż po 10:00 rano, osłabiona kontuzjami i nieobecnościami Juvenia, uległa wyraźnie kadetom Posnanii 13:48 (8:28).

Nie tylko wygrane, ale też dyspozycja poznaniaków pod koniec sezonu jesiennego, bardzo cieszą trenerów. Oczywiście, dużo jest do poprawienia, ulepszenia, ale to zadanie na "długie, zimowe wieczory"! W niedzielę na ranem wszyscy wrócili szczęśliwie do domu, poobijani i totalnie zmęczeni, ale bez istotnych urazów, co chyba najbardziej cieszy trenerów.

Mecz juniorów, ma swój pełniejszy opis, przekazany przez trenera Jakuba, niemal z trasy- o meczach kadetów można powiedzieć wiele dobrego: mieli w nich inicjatywę, grali odważnie, ofiarnie bronili, a akcje punktowe były efektem zespołowego działania. Jedynym, ważnym do poprawienia mankamentem, było okresowe oddawanie inicjatywy na boisku, kiedy zarówno groźniejsza drużyna Gorców, jak i przegrywająca od samego początku Juvenia, śmielej atakowały, a naszej młodzieży przychodziło bronić swojego pola punktowego, całkiem niepotrzebnie aż takim ogromnym nakładem sił.
I jak zawsze, obydwa pojedynki miały swoich cichych bohaterów: wysoką formę utrzymał Oskar Soczewica- szarża naszej "dziewiątki" sieje postrach wśród rywali, a dla kolegów jest wzorem gry w obronie. Facetem od czarnej roboty był, jak zawsze ostatnio, Hubert Olejnik. Wszystkie punkty z przyłożeń, w jakże ważnym meczu z Gorcami, zdobył niezawodny i wszędobylski Hugon Noszczyk. W meczu przeciwko Juvenii, postęp i dobrą dyspozycję potwierdził Michał Stefański i mający bardzo dobre 25 minut II połowy, Mateusz Pawlaczyk. W obydwu meczach na Błoniach, grą kierował kapitan Wojciech Kapustka, dużo, mądrze i z fantazją grający nogą. Szczególnie akcja w duecie z Noszczykiem, była ozdobą meczu przeciwko Juvenii.

Sprawdzili się zawodnicy, którzy od niedawna dopiero wchodzą w zespół: Adam Sawicki i Krzysztof Michalski. Wszyscy pozostali mieli także bardzo udane momenty i z pewnością cieszą się z gry w tak perspektywicznej drużynie. Po czterech jesiennych zwycięstwach, myśli o przyszłorocznych finałach OOM, stają się bardzo realne...

Punkty dla Posnanii w meczu z Gorcami:
Noszczyk- 15, Sawicki- 4, Kapustka- 2

Punkty dla Posnanii w meczu z Juvenią:
Noszczyk, Stefański, Pawlaczyk- po 10, Sawicki- 7, Kapustka- 6, Kieroński- 5
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?