TRZY WYGRANE POSNANII. Podsumowanie dalekiego wyjazdu.
Najtrudniejsze okazały się, oczywiście pojedynki kadetów i juniorów przeciwko Gorcom. W Dzień Niepodległości, nie bez kłopotów, ale będąc lepszymi w przekroju 50 minut, okazali się nasi kadeci, zwyciężając 21:10 (7:5).

W sobotę w Mszanie Górnej, w meczu będącym ozdobą wyjazdu Posnanii i Sparty na południe kraju, juniorzy również pokonali "rzutem na taśmę" gospodarzy 17:15 (5:7).
Wcześniej, bo tuż po 10:00 rano, osłabiona kontuzjami i nieobecnościami Juvenia, uległa wyraźnie kadetom Posnanii 13:48 (8:28).

Nie tylko wygrane, ale też dyspozycja poznaniaków pod koniec sezonu jesiennego, bardzo cieszą trenerów. Oczywiście, dużo jest do poprawienia, ulepszenia, ale to zadanie na "długie, zimowe wieczory"! W niedzielę na ranem wszyscy wrócili szczęśliwie do domu, poobijani i totalnie zmęczeni, ale bez istotnych urazów, co chyba najbardziej cieszy trenerów.

Mecz juniorów, ma swój pełniejszy opis, przekazany przez trenera Jakuba, niemal z trasy- o meczach kadetów można powiedzieć wiele dobrego: mieli w nich inicjatywę, grali odważnie, ofiarnie bronili, a akcje punktowe były efektem zespołowego działania. Jedynym, ważnym do poprawienia mankamentem, było okresowe oddawanie inicjatywy na boisku, kiedy zarówno groźniejsza drużyna Gorców, jak i przegrywająca od samego początku Juvenia, śmielej atakowały, a naszej młodzieży przychodziło bronić swojego pola punktowego, całkiem niepotrzebnie aż takim ogromnym nakładem sił.
I jak zawsze, obydwa pojedynki miały swoich cichych bohaterów: wysoką formę utrzymał Oskar Soczewica- szarża naszej "dziewiątki" sieje postrach wśród rywali, a dla kolegów jest wzorem gry w obronie. Facetem od czarnej roboty był, jak zawsze ostatnio, Hubert Olejnik. Wszystkie punkty z przyłożeń, w jakże ważnym meczu z Gorcami, zdobył niezawodny i wszędobylski Hugon Noszczyk. W meczu przeciwko Juvenii, postęp i dobrą dyspozycję potwierdził Michał Stefański i mający bardzo dobre 25 minut II połowy, Mateusz Pawlaczyk. W obydwu meczach na Błoniach, grą kierował kapitan Wojciech Kapustka, dużo, mądrze i z fantazją grający nogą. Szczególnie akcja w duecie z Noszczykiem, była ozdobą meczu przeciwko Juvenii.

Sprawdzili się zawodnicy, którzy od niedawna dopiero wchodzą w zespół: Adam Sawicki i Krzysztof Michalski. Wszyscy pozostali mieli także bardzo udane momenty i z pewnością cieszą się z gry w tak perspektywicznej drużynie. Po czterech jesiennych zwycięstwach, myśli o przyszłorocznych finałach OOM, stają się bardzo realne...