SŁONECZNA NIEDZIELA.
Całodniowa, sobotnia podróż do Siedlec, nie zapowiadała takiej pogody w niedzielne południe. W dodatku to słońce świeciło tylko dla zmobilizowanej i przygotowanej do ostatniego meczu w rundzie, ekipy Posnanii! Wynik końcowy 0:51 (0:13), jest taki sam, jak zasoby kadrowe obu drużyn, ale również jak podejście do zawodów, patrząc choćby na... rozgrzewkę (jedni na nią wychodzą drużyną, inni "schodzą się").
Pierwsza połowa, jakże nie po myśli poznaniaków, nie zwiastowała pogromu. Mimo, że stopniowo powiększali oni przewagę, szczęśliwie wychodząc z kilku zagrożeń, nie była to sprawnie działająca, 15-osobowa machina. Cieszyło jedynie przyłożenie Jakuba Kordysa, karny, poprawka i znowu karny Jurija Buchały, który tego dnia był doskonale usposobiony. Po przerwie stuprocentowo podwyższał po akcjach kolegów, a festiwal Posnanii w Siedlcach i całą jesienną rundę zakończył skutecznym drop- goalem z... połowy boiska!
Rugbiści z Winograd drugą odsłonę zagrali "o niebo" lepiej- pięć przyłożeń przeplatały przestoje i wymiana rugbowych ciosów z ambitnie "szarpiącym" rywalem. Gdy tylko poznaniacy wchodzili na swoje, wysokie obroty, zdziesiątkowanym kontuzjami gospodarzom pozostawało jedynie przypatrywać się rajdom Pawła Najdka, Łukasza Kujawskiego, mocnym, demolującym obronę wejściom Dimy Fedyszyna i Sierioży Suchicha. Dalekie na 60 metrów kopy Jurija Buchały "goniły" i trzymały w szachu obrońców Pogoni. A Posnania, nawet jeśli chwilami grała niefrasobliwie w ataku, to w obronie trzymała żelazną dyscyplinę, nie dając przeciwnikom nic uszczknąć z punktowej zdobyczy. Zagrali wszyscy, wraz z powracającymi na ligowe boiska 20-latkami Krzysztofem Kruszoną i Łukaszem Kowalskim, a także debiutującym juniorem Maciejem Pawłowskim. Trener Krzysztof Baraniecki, gdyby mógł, zabrałby z Poznania jeszcze paru zawodników, w przeciwieństwie do przeżywających kryzys kadrowy siedlczan.
Po meczu kapitan Dominik Machlik, w imieniu całej drużyny pogratulował najszczęśliwszemu w ten wekend (mimo nieuznanych punktów!), Dimie Fedyszynowi, od soboty ojcu zdrowej córeczki!!!
Punkty dla Posnanii: Jurij Buchało- 26, Paweł Najdek- 10, Jakub Kordys, Łukasz Kujawski i Siergiej Suchich- po 5
Sędziowali: Michal Jaczek /Olsztyn/- jako główny, Wiesław Piotrowicz /Lublin/ i Marcin Zeszutek /Sopot/- jako liniowi.