Oficjalna strona sekcji rugby KS Posnania Poznań
slide01 slide01 slide01 slide01
NABÓR DO
SEKCJI RUGBY
NABÓR
AKTUALNOŚCI !

POSNANIA_RUGBY 7

BLACK ROSES

SARMACI RUGBY

JESTEŚMY TUTAJ

ODWIEDZILI NAS
free counters
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
POSNANIA RUGBY CLUB

KS POSNANIA POZNAŃ

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

PATRONAT MEDIALNY

WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE

Nasza strona
Działamy:
"STARY" PREZES - NOWY ZARZĄD. Po Walnym Zgromadzeniu Delegatów.
Za jedynego "starego" można uznać Macieja Brażuka, który jednak 2 lata temu podał się do dymisji. Teraz wraca z nowym zapasem sił. Innemu działaczowi, Tomaszowi Kutybie zabrakło... jednego głosu, bo przy równej ich ilości, przegrał wyborczą dogrywkę z Tomaszem Urynowiczem, kolegą... z Małopolski. On i pozostali debiutujący w tej roli: Bogdan Jancen, Tomasz Formela, Wojciech Ruszkiewicz, Krzysztof Serafin, Mieczysław Hirszler, Robert Pietrzak i Wiesław Piotrowicz, wchodzą do Zarządu PZR z zapałem, nowymi pomysłami, a przede wszystkim deklarując dyspozycyjność i niezależność finansową! Jedynym wielkopolskim akcentem we władzach będzie członkostwo kierownika Jacka Kalki, w Komisji Rewizyjnej PZR.
Gościem, a właściwie gospodarzem wczorajszego zebrania, był urzędujący przewodniczący Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Andrzej Kraśnicki, z racji prezesowania Posnanii kilka lat temu, wielki sympatyk rugby. Wobec braku kontrkandydatury z sali, Jan Kozłowski został wybrany włodarzem polskiego rugby na następne 4 lata niemal jednogłośnie!
W najciekawszym punkcie porządku obrad, czyli w wyborach, starły się dwie opcje i kilka kandydatur, można powiedzieć, niezależnych. Bezdyskusyjnie, jak w dawniej, najwięcej osób do zarządu wprowadziło Wybrzeże- przedstawicieli 3 wiodących klubów, członka nowego zarządu okręgu i... prezesa.
Wczorajsze Walne przeciągnęło się do godzin wieczornych, kilkakrotnie zmagając się z proceduralnymi zawiłościami, których bez prawników rozstrzygnąć do końca nie można było. Kilka bardzo istotnych uchwał zostało jednak przegłosowanych przy bardzo dobrej frekwencji (83 delegatów na 84 wcześniej zatwierdzonych), zanim sala kongresowa PKOl, 4 zaczęła pustoszeć...
#1 | krzysztof dnia grudzień 11 2011 20:06:35
Chciałbym bardzo się mylić, ale jeżeli patrzymy przez pryzmat rozwoju rugby / bo o to przecież chodzi/ to nic się na lepsze nie zmieni.
Dlaczego tak sądzę?
1. Nowy "stary" Prezes - eurodeputowany Jan Kozłowski, który nie ma motywacji do większej pracy, a Prezesem został bo innego kandydata nie było.
Tylko w pierwszej jego kadencji widać było bardzo duże efekty jego pracy.
Skład Zarządu niezbyt obiecujący.
M.Brażuk już był i po aferze dopingowej w Sochaczewie musiał podać się do dymisji.
W.Ruszkiewicz nic nie wniesie, nawet jeżeli / w co wątpię/ będzie uczestniczył w pracach Zarządu.
M.Hirszler i R. Pietrzak znani raczej z boiska, natomiast nic nie słyszałem na temat ich efektów pracy w roli działaczy.
W.Piotrowicz- chyba tylko trafił do Zarządu aby Lublin miał jeden głos więcej w głosowaniach.
K.Serafin- jedyna moim zdaniem osoba mająca pomysł na rozwój.
B.Jancen- Prezes Lechii Gdańsk, w której nie ma prawidłowej pracy z młodzieżą, woli kupić aniżeli wychować, a efektów z tego żadnych od trzech lat.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?