Oficjalna strona sekcji rugby KS Posnania Poznań
slide01 slide01 slide01 slide01
NABÓR DO
SEKCJI RUGBY
NABÓR
AKTUALNOŚCI !

POSNANIA_RUGBY 7

BLACK ROSES

SARMACI RUGBY

JESTEŚMY TUTAJ

ODWIEDZILI NAS
free counters
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
POSNANIA RUGBY CLUB

KS POSNANIA POZNAŃ

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

PATRONAT MEDIALNY

WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE

Nasza strona
Działamy:
POSNANIA WSPOMAGA WARTĘ
Słowa Trenera Dominika Machlika wypowiedziane na początku grudnia bieżącego roku poparte artykułem, który ukazał się na m.in. na portalu: Moje Miasto Poznań: „Eksperci od rugby i MMA trenerami piłkarzy Warty”, trąciły przez moment paradoksem.

Możliwość bowiem współpracy pomiędzy piłkarzami a rygbystami wydawała się do tej pory dosyć …. odległa. Okazało się jednak, że to pozorna sprzeczność. „Zielona Rewolucja” w Warcie Poznań nie straciła na rozmachu. Dążność do zmian w sekcji piłki nożnej, a tym samym praca w kierunku poprawy sytuacji „Zielonych” w tabeli I ligi, skłoniła Panią Prezes Izabellę Łukomską – Pyżalską, do poszukiwań fachowców od przygotowania fizycznego. Zostali nimi: Dominik Machlik - trener zespołu seniorów K.S. Posnania Poznań, Jarosław Frankowski, specjalista od brazylijskiego jujitsu i MMA oraz Michał Barański.

- Żarty się skończyły. W Warcie nie będzie miejsca dla wątłych i nieśmiałych. Liczę, że nowi trenerzy zrobią z piłkarzy twardzieli i poprawią ich kondycję. Oczekuję ciężkiej pracy i jeśli ktoś nie sprosta tym wymaganiom, to znaczy, że nie nadaje się do sportu - powiedziała Izabella Łukomska-Pyżalska, Prezes sekcji piłki nożnej Warty na łamach Głosu Wielkopolskiego.

Otwarta postawa Zarządu Sekcji piłki nożnej nie jest niczym zaskakującym i nie stanowi sytuacji bez precedensu. Jak wszyscy wiemy, bezpowrotnie minęły czasy jednostronnego ukierunkowania zawodników danej dyscypliny i podporządkowanie wszelakich założeń treningowych jedynemu celowi, jakim była specyfika danego sportu. W dobie ewolucji w sporcie, której jesteśmy świadkami wymagana jest już od wszystkich zawodników (każdej formacji) zarówno wytrzymałość, siła, jak i szybkość. Anachronizmem już jest dawny podział na wolnych i szybszych, słabszych i silniejszych. Świetna motoryka, pewność siebie, zdecydowanie i odwaga to m.in. cechy charakteru, którymi powinni legitymować się przedstawiciele każdej dyscypliny.

- Miałem okazję uczestniczyć w dwóch treningach i muszę stwierdzić, że wielu piłkarzy ma poważne braki. Zawodnicy są słabi psychicznie, boją się kontaktu, boją się piłki. Musimy wzmocnić ich funkcjonalnie, poprawić takie cechy jak waleczność i agresywność - stwierdził Dominik Machlik.

- Chłopaki nie wierzą w swoje umiejętności, w swoją fizyczność, a takiej rzeczy nie może zabraknąć w żadnej grze zespołowej. Po pierwszych zajęciach widzę, że są osoby, z którymi trzeba będzie też popracować indywidualnie - dodawał Jarosław Frankowski.

Współpraca interdyscyplinarna niesie ze sobą zatem same pozytywy. Przede wszystkim godna podkreślenia jest wysoka ocena warsztatu trenerskiego i doświadczenia w pracy z zespołem Trenera D. Machlika w oczach przedstawicieli innej dyscypliny sportu. Po wtóre, celem współdziałania, jest w głównej mierze podniesienie poziomu sportowego piłkarzy „Warty”. Jak podkreśla bowiem Trener Machlik: Chodzi tu w szczególności o pracę z zawodnikami na dwóch płaszczyznach. Pierwsza z nich, to przygotowanie mentalne, psychiczne i motoryczne zawodników. Druga natomiast to stworzenie prawdziwego kolektywu w zespole na miarę zespołu rugby.

Po trzecie zaś w szerszej perspektywie, wkład pracy nowo powołanego tercetu trenerskiego oraz wysiłek, jaki zamierza on wnieść do zespołu „Zielonych”, ma w swym zamierzeniu promowanie rozwoju oraz sukcesów poznańskiego sportu, którego mu również jesteśmy przedstawicielami.

Wszyscy oczywiście mają świadomość, iż celem treningów Trenera Machlika z piłkarzami nie jest zrobienie z zawodników Warty rugbistów. Nie należy przecież deprecjonować charakteru piłkarzy z których jeden może mieć psychikę słabszą, a drugi mocniejszą. Trzeba jednak nad tym pracować, a jak mówią znawcy: Ćwiczenie czyni mistrza.

Czy się to uda, zobaczymy ??


źródło:

http://www.mmpoznan.pl
http://wartapoznansa.pl
http://www.gloswielkopolski.pl

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?