Oficjalna strona sekcji rugby KS Posnania Poznań
slide01 slide01 slide01 slide01
NABÓR DO
SEKCJI RUGBY
NABÓR
AKTUALNOŚCI !

POSNANIA_RUGBY 7

BLACK ROSES

SARMACI RUGBY

JESTEŚMY TUTAJ

ODWIEDZILI NAS
free counters
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
POSNANIA RUGBY CLUB

KS POSNANIA POZNAŃ

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

PATRONAT MEDIALNY

WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE

Nasza strona
Działamy:
PIERWSZE UCHWAŁY PZR
Dokonano wyboru prezydium, w którym obok prezesa Jana Kozłowskiego i sekretarza generalnego Grzegorza Borkowskiego znaleźli się: Krzysztof Serafin (wiceprezes), Robert Pietrzak (wiceprezes) i Tomasz Urynowicz (skarbnik).

Pierwsze spotkanie poświęcone m.in. ocenie stanu polskiego rugby udowodniło, że głównym celem nowych władz będzie praca nad stworzeniem warunków dla rozwoju rugby wśród dzieci i młodzieży. Jednoznacznie uznano, że tylko wzrost liczby zawodników może rozwiązać wiele problemów i konfliktów w naszym sporcie i choć z pewnością nie da się tego zrobić w bardzo krótkim czasie, a pomysły na osiągnięcie tego celu nie są do końca sprecyzowane, to staną się one priorytetem w działalności Zarządu.

Celowość takich działań potwierdziła dyskusja nad projektem kalendarza na rok 2012, która jasno pokazała, jak trudne w naszych warunkach jest pogodzenie interesów kadry seniorów w odmianie 15 i 7-osobowej oraz czołowych klubów walczących o tytuł w Ekstralidze, Pucharze Polski i nie zamierzających rezygnować z trofeum w rywalizacji 7-ek. Ustalono harmonogram najbliższych działań, które powinny umożliwić przedstawienie wiosennego kalendarza seniorów w połowie stycznia.

Ponadto zapoznano się z uchwałami grudniowego Walnego Zgromadzenia Delegatów, z których największe znaczenie w chwili obecnej mają te znoszące przepis o bezpłatnym wypożyczeniu na okres studiów oraz podnoszące stawki ekwiwalentu za wyszkolenie zawodników (1 stycznia otwiera się okienko transferowe).

Zgadzając się z wolą delegatów postanowiono podnieść stawki ekwiwalentu, choć podkreślano, że liczba transferów w Polsce jest generalnie niewielka, a utrzymanie zawodnika zagranicznego (przyjeżdżającego do Polski tylko na okres rozgrywek) jest znacznie tańsze niż krajowego. Przypominano też, stawki te nie odnoszą się do zawodników mających podpisane z klubami umowy lub kontrakty.

Ostatecznie postanowiono, że maksymalne stawki ekwiwalentu od 1 stycznia wynosić będą:

- reprezentant Polski seniorów – 25.000,- (dotychczas 20.000)
- kadra Polski seniorów – 17.500,- (dotychczas 15.000)
- młodzieżowy reprezentant Polski – 15.000,- (dotychczas 12.500)
- zawodnik ekstraligi – 15.000,- (dotychczas 12.500)
- zawodnik I ligi – 8.000,- (dotychczas 5.000)
- zawodnik II ligi – 4.000,- (dotychczas 2.500)
- reprezentant Polski juniorów – 12.000,- (dotychczas 7.500)
- kadra Polski juniorów – 6.000,- (dotychczas 3.750)
- reprezentant Polski „7″ – 10.000,- (dotychczas 7.500)
- zawodnik rozgrywek „7″ – 4.000,- (dotychczas 3.750)


Kolejne posiedzenie Zarządu odbędzie się w Gdańsku, 27 stycznia 2012 r. przed uroczysta galą, na której zostaną wręczone statuetki Husarzy 2011, czyli nagrody dla najlepszych w środowisku rugby, przyznawane przez Kapitułę powoływaną przez Stowarzyszenie Rugby Barbarians Polska.


źródło: pzrugby.pl
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?