Oficjalna strona sekcji rugby KS Posnania Poznań
slide01 slide01 slide01 slide01
NABÓR DO
SEKCJI RUGBY
NABÓR
AKTUALNOŚCI !

POSNANIA_RUGBY 7

BLACK ROSES

SARMACI RUGBY

JESTEŚMY TUTAJ

ODWIEDZILI NAS
free counters
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
POSNANIA RUGBY CLUB

KS POSNANIA POZNAŃ

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

PATRONAT MEDIALNY

WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE

Nasza strona
Działamy:
INNY ŚWIAT. Pierwszy wyjazd młodzieży na Wyspy.
Mimo, że był to wyjazd z rodzaju "samofinansujących się", bezcenne okazało się wsparcie Wycliffe College. Szkoła oddała do dyspozycji poznaniaków jeden z busów, co wybitnie usprawniło komunikację. Ponadto grupa kilka razy skorzystała z gościnności kantyny, mając do dyspozycji serwowane tam posiłki. Niemal przez cały czas, gośćmi zajmowali się na przemian, Andy Naish i Martyn Kimber.

Już pierwszego dnia dziesiątka naszych zawodników zwiedziła razem ze swoimi rówieśnikami rozległe tereny college'u, w tym... kilka boisk, pozostających do jego dyspozycji! Wieczorem odbyła się pierwsza z sesji treningowych, pod okiem i przy wielkim zaangażowaniu Billy'ego Clarka, managera Junior Academy w Hartpury College (bezpośrednim zapleczu zawodowego klubu Gloucester). Trener wysoko ocenił indywidualne umiejętności i zaawansowanie naszej grupy. Po treningu była możliwość zwiedzenia obiektów Hartpury, niedawno co oddanych od użytku. Tym samym związek tej uczelni z jednym z najstarszych klubów angielskich (1873!), stał się jeszcze bardziej wymierny.

Wtorek wypełniło zwiedzanie zabytków (i sklepów!) centrum Gloucester, a także rugbowej świątyni przy Kingsholm. Kameralny, nowoczesny stadion na nieco ponad 16000 miejsc, oraz jego zaplecze, zrobiły na wielkopolanach olbrzymie wrażenie. Zaplecze, szatnię I drużyny, trybuny i legendarny pub kibicowski, funkcjonujący w zabytkowym budynku starego gimnazjum (!), osobiście pokazał poznaniakom Patrick Morris z managementu zawodowego klubu angielskiej Premiership. Szczególne wrażenie zrobiły drewniane tablice, uwieczniające składy z każdego sezonu w prawie 150-letniej historii Gloucester. A na stadionie- już 29 maja (wtorek) będzie on areną oficjalnego spotkania Barbarians- Irlandia. Bilety w cenie około... 100 funtów, są wciąż do nabycia! Po południu siódemkowa reprezentacja Posnanii, trenowała wspólnie z Wycliffe, przygotowując się do czwartkowego turnieju.

W środę w południe, w planie była obserwacja treningu I drużyny Gloucester Rugby. Niestety, nastapiła zamiana pracy treningowej, na... relaks na torze paintballowym! Skonfudowani gospodarze, następnego dnia obdarowali cała naszą ekipę oryginalnymi koszulkami swojego klubu! Po południu ekipa udała się na "błyskawiczne" zwiedzanie przepięknego Bristol, gdzie rok temu gościli już seniorzy Posnanii.

Dzień turniejowy, na długo pozostanie w pamięci rugbistów z Poznania, nie tylko dla tych, ktorzy w roku 2013 będą już zwyczajnie "za starzy". Również fakt zajęcia honorowego 12 miejsca na... 12 startujących, nie ma tu tak wielkiego znaczenia. Pierwszy, prawdziwy kontakt z rugby brytyjskim był z pewnością szokiem, ale ze wszech miar pozytywnym. Rówieśnicy z South-West England, okazali się tak samo zbudowanymi, ale o niebo lepiej przygotowanymi fizycznie i ogranymi rywalami. Przypomnijmy- tam gra się co tydzień, a nawet- jak w marcu- po dwa turnieje rugby siedem w tygodniu! Przepaści jednak nie było- niemal w każdym meczu Posnania zdobywała punkty, a ostatni z pewnością przejdzie do historii, bowiem do przerwy prowadziła! Najwyższą porażką z późniejszym triumfatorem- Wycliffe College (41:10) zapłaciliśmy frycowe- potem było z każdą minutą lepiej. Szacunek i pochwały dla naszego poziomu gry, każą już dziś pomyśleć o rewanżu za rok, szczególnie, że z tego składu wypada tylko 2-3 graczy!
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?