Oficjalna strona sekcji rugby KS Posnania Poznań
slide01 slide01 slide01 slide01
NABÓR DO
SEKCJI RUGBY
NABÓR
AKTUALNOŚCI !

POSNANIA_RUGBY 7

BLACK ROSES

SARMACI RUGBY

JESTEŚMY TUTAJ

ODWIEDZILI NAS
free counters
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
POSNANIA RUGBY CLUB

KS POSNANIA POZNAŃ

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

PATRONAT MEDIALNY

WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE

Nasza strona
Działamy:
PLAN NAPRAWCZY
Nie mamy niestety powodów do otwierania szampana. Polskie rugby nie jest w tym miejscu w którym według nas miłośników tego sportu, być powinno. Z drugiej strony nie będziemy przecież się poddawać, wiemy nie od dziś, że prawdziwi rugbiści nigdy się nie poddają.

Jedyne co możemy zrobić z tej okazji to zacząć ciężką i systematyczną pracę, której na pewno nam nie zabraknie. Do zrobienia jest mnóstwo rzeczy od najprostszych, które da się załatwić od ręki, do tych niezwykle trudnych, rozłożonych na miesiące i lata. Żeby się w tym wszystkim nie pogubić musimy stworzyć sobie plan. Jak wiadomo żeby zbudować dom trzeba go najpierw zaprojektować.

Chce w tym miejscu złożyć propozycję zorganizowania Dni Polskiego Rugby zaczynających się właśnie 9. września tego roku. Termin ten ma kilka zalet. Po pierwsze będzie nam łatwiej zainteresować duże media już po Euro 2012, po drugie dzień ten będzie symboliczny z powodu rocznicy powstania związku, i po trzecie, na przygotowanie takiego sympozjum potrzeba trochę czasu. Ile te dni miałoby trwać to kwestia do ustalenia.

Na DPR powinny dyskutować wszystkie strony związane z naszą dyscypliną, a więc przedstawiciele związku, ministerstwa sportu, klubów, samorządów, mediów, potencjalnych sponsorów i kibiców. A ich najważniejszym zadaniem byłoby stworzenie długofalowego planu rozwoju rugby w Polsce. Nie miałby to być zbiór ogólników, ale realnych, ambitnych celów, których realizacja pozwoli wejść rugby w Polsce na znacznie wyższy poziom.

A oto punkty które moim zdaniem powinny się znaleźć w tym programie:

- Przygotowanie i zgłoszenie kandydatury Polski do organizacji Pucharu Świata w 2023 roku
- Stworzenie najbardziej optymalnego, dającego najwięcej emocji systemu rozgrywek ligowych i pucharowych
- Powołanie spółki Ekstraliga S.A
- Przekształcenie wszystkich klubów Ekstraligi w sportowe spółki akcyjne
- Podpisanie umowy ze sponsorem tytularnym Ekstraligi
- Podpisanie umowy ze sponsorem głównym reprezentacji (mężczyźni , kobiety, zespoły juniorskie w odmianach 15. i 7. osobowej)
- Wprowadzenie rugby klubowego do tv, jeden mecz kolejki na żywo i magazyn ze skrótami wszystkich spotkań
- Określenie realnych do spełnienia wymogów licencyjnych, ustalonych w porozumieniu z klubami. Następnie rygorystycznie przestrzeganych, jeśli kluby będą brały udział w ich ustalaniu to dlaczego miałyby ich nie przestrzegać?
- Rozgrywanie określonej liczby meczów rocznie przez reprezentacje na Stadionie Narodowym w Warszawie zwłaszcza tych w eliminacjach Pucharu Świata.

Po pierwsze media, po drugie media i po trzecia… media
- Utworzenie ciekawej i nowoczesnej strony internetowej ekstraligi z tabelą, terminarzem, zdjęciami , statystkami, wywiadami, zakładką o każdej z drużyn i historią rozgrywek
- Zaprojektowanie analogicznej strony reprezentacji. Docelowo z możliwością zakupu biletu na mecz on-line.
- Założenie kont ekstraligi i kadr narodowych na portalach społecznościowych
- Całkowita przebudowa strony PZR, przykład z tłumaczeniem strony w translatorze tylko pokazuje w jakim miejscu jesteśmy
- Zaprezentowanie nowych logo ekstraligi i reprezentacji, być może także niższych klas rozgrywkowych i Pucharu Polski
- Ufundowanie charakterystycznych trofeów za Mistrzostwo i Puchar Polski oraz piłek ekstraligi

Celowo nie umieszczam w moich propozycjach programu celów sportowych, bo jak wiadomo tego nie da się do końca zaplanować. Jest jednak oczywiste, że za rozwojem organizacyjnym pójdzie podniesienie poziomu sportowego, zwycięstwa i awanse. Dni Polskiego Rugby mają pokazać nasze środowisko jako dynamiczne, otwarte i chcące się rozwijać. Naszym gościem honorowym powinien być prezes IRB Bernard Lapaset.

Zachęcam Was do komentowania mojej propozycji, wyrażania własnych opinii i podawania kolejnych pomysłów. Od narzekania nic nie zmienimy, a wspólną pracą możemy zmienić dosłownie wszystko.


Tekst: Mateusz Podgórski (RugbyPolska.pl)
#1 | tito dnia kwiecień 01 2012 02:05:30
panie Mateuszu Podgórski proszę o kontakt: tytus.sienczak@wp.pl, mam wiele pomyslow by pchnac ta kobyle do przodu...pozdro666
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?