Oficjalna strona sekcji rugby KS Posnania Poznań
slide01 slide01 slide01 slide01
NABÓR DO
SEKCJI RUGBY
NABÓR
AKTUALNOŚCI !

POSNANIA_RUGBY 7

BLACK ROSES

SARMACI RUGBY

JESTEŚMY TUTAJ

ODWIEDZILI NAS
free counters
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
POSNANIA RUGBY CLUB

KS POSNANIA POZNAŃ

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

PATRONAT MEDIALNY

WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE

Nasza strona
Działamy:
MEDALE W ŁODZI
PIERWSZE MIEJSCE W KATEGORII MINI ŻAK WYWALCZYŁA:

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 5 W POZNANIU


ELIMINACJE:
SP 5 – REPREZENTACJA LWOWA: 3 – 0
SP 5 – BUDOWLANI LUBLIN: 6 – 0

PÓŁFINAŁ:
BUDOWLANI ŁÓDŹ – SP 5: 1 – 3

FINAŁ:
LECHIA GDAŃSK – SP 5: 2 – 3

W V Memoriale im. Mirosława Wojtani Szkołę Podstawową nr 5 w Poznaniu reprezentowali:
1. Michelle Cywińska
2. Marcin Troszczyński
3. Bartosz Maćkowiak
4. Krzysztof Osiński – Najlepszy zawodnik Memoriału w kat. mini żak
5. Eryk Czerniak
6. Dawid Dudka
7. Artur Paetz
8. Dawid Grzegorczyk
9. Łukasz Celmerowski

W przekroju całego turnieju, godny podkreślenia jest fakt, iż prowadzony przez Dariusza Głogowskiego zespół nie odniósł żadnej porażki, tracąc zaledwie 3 przyłożenia. Świetna, kombinacyjna gra w ataku połączona z nieustępliwą i konsekwentną grą w obronie przyniosła kolejny sukces zarówno Szkole Podstawowej nr 5, jak i prowadzącemu kolejny rocznik młodzieży Trenerowi D. Głogowskiemu.

Galeria zdjęć: Memoriał M.Wojtani - Szkoła Podstawowa nr 5 (2012): KLIKNIJ TUTAJ !PIERWSZE MIEJSCE W KATEGORII ŻAK WYWALCZYŁY:


KS KOZIOŁKI BISKUPICE


ELIMINACJE:
BBRC ŁÓDŹ – UKS KOZIOŁKI BISKUPICE: 0-11
BUDOWLANI LUBLIN – UKS KOZIOŁKI BISKUPICE: 1-3
BUDOWLANI ŁÓDŹ – UKS KOZIOŁKI BISKUPICE: 4-2
POGOŃ SIEDLCE – UKS KOZIOŁKI BISKUPICE: 1-6

PÓŁFINAŁ
UKS KOZIOŁKI BISKUPICE – REPREZENTACJA LWOWA: 5-0

FINAŁ
UKS KOZIOŁKI BISKUPICE – BUDOWLANI ŁÓDŹ: 5-31. Kacper Dębiński – Najlepszy zawodnik Memoriału w kategorii: żak
2. Oskar Dębiński
3. Hubert Pietraszewski
4. Bartosz Sznek
5. Mikołaj Nawrot
6. Mateusz Paluch
7. Maciej Paluch

Barwy Posnanii Poznań w zespole Koziołków reprezentowali:
1. Kacper Iwaszkiewicz
2. Bartosz Ziółkowski

Sukces Koziołków Biskupice, to nie tylko świetna praca Trenera Jacka Kalki ale również niesamowity charakter, jakim wykazali się Jego młodzi podopieczni. Wejście w turniej przypieczętowane dwoma zwycięstwami zapowiadało gładki marsz po Puchar. Tak się jednak nie stało bowiem kolejnym zespołem, któremu przyszło stawić czoła Koziołkom byli młodzi zawodnicy Budowlanych Łódź. Obfitujące w dramatyczne zwroty akcji spotkanie było wyrównane jedynie w pierwszej połowie, gdzie zwarta gra łodzian przeplatana była doskonałymi rajdami Oskara Dębińskiego. Druga część meczu, to nie podlegająca dyskusji dominacja Budowlanych, którzy zyskując na pewności zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Wnioski po meczu były jednoznaczne: to spotkanie młodzi Wielkopolanie ułożyli sobie jeszcze przed meczem …. w głowach. Sam fakt gry przeciwko gospodarzom zdołał podziałać na Nich na tyle deprymująco, że mimo swoich atutów nie byli w stanie sami przekonać siebie, że to … da się wygrać.

Jednak od czego autorytet, wiedza i doświadczenie Jacka „Napoleona Wielkopolski” Kalki i biegłej w sztuce indoktrynacji i manipulacji Redakcji ? Szkolenie z zakresu metod wizualizacji i afirmacji odniosło skutek lepszy od zamierzonego. Nastawienie żaków uległo diametralnej zmianie: zdeterminowani ruszyli na spotkanie przeciwko Pogoni Siedlce. W tym meczu nie mogło być mowy o porażce. Strata jednego przyłożenia wobec zdobytych sześciu mówiła sama za siebie. Podobnie rzecz się miała w spotkaniu półfinałowym przeciwko Reprezentacji Lwowa w którym „bezwzględne” Koziołki nie dały najmniejszych szans na oddech i zwarcie szyków gościom z Ukrainy wygrywając 5 : 0.

Przyszedł zatem czas na: le Grande Finale.
…. z tą jednak różnicą, że w oczach Koziołków nie tliła się obawa czy respekt przed przeciwnikiem – Budowlanymi Łódź. Z wiarą lansowane hasło Naczelnego Stratega (Trenera Jacka Kalki): Mecz wygrywa się w głowie, udzieliło się reprezentantom Wielkopolski. Nie był już to ten sam zespół – drużyna pochylonych głów przyjmujących razy. Był to Zespół Zwycięzców, który ruszył bez bojaźni do walki. Pierwsze cztery przyłożenia dla Biskupic Oskara Dębińskiego, nie pozostawiały złudzeń. Walczący ze wszystkich sił Budowalni nie byli w stanie zarówno szybką grą ręką, jaki indywidualnymi wejściami zagrozić świetnie dysponowanym Koziołkom. Dwa przyłożenia łodzian na które gracze z Biskupic wspierani przez młodych zawodników Posnanii odpowiedzieli kolejną zdobyczą punktową, odebrała gospodarzom wiarę w zwycięstwo.

Gwizdek Sędziego przypieczętował Zwycięstwo KS Koziołki Biskupice.Galeria zdjęć: Memoriał M.Wojtani - Koziołki Biskupice 2012: KLIKNIJ TUTAJ !

ZWYCIĘZCOM SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?