Oficjalna strona sekcji rugby KS Posnania Poznań
slide01 slide01 slide01 slide01
NABÓR DO
SEKCJI RUGBY
NABÓR
AKTUALNOŚCI !

POSNANIA_RUGBY 7

BLACK ROSES

SARMACI RUGBY

JESTEŚMY TUTAJ

ODWIEDZILI NAS
free counters
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
POSNANIA RUGBY CLUB

KS POSNANIA POZNAŃ

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

PATRONAT MEDIALNY

WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE

Nasza strona
Działamy:
RUGBY OLD BOYS CLUB ZAPRASZA
Koledzy Old Boy'e.

W dniu wczorajszym Agencja Promocji Sportowej: FIGHTER RUGBY PROMOTIONS rozpoczęła nabór kandydatów do drużyny: POSNANIA SWIFT OLDTIMERS*. Złożony, wieloetapowy proces selekcji prowadzony jest w związku z organizowanymi II Mistrzostwami Polski Weteranów, które zostaną rozegrane 26 maja (sobota) na boisku Gdańskiego Ośrodka Kultury Fizycznej, Gdańsk ul. Grunwaldzka 244.

Starania Wszystkich chętnych zostaną rozpatrzone przez Pana Marka Woźniaka, który po wstępnej rozmowie kwalifikacyjnej i przeprowadzeniu serii testów sprawnościowych zaakceptuje bądź odrzuci aplikację danego Kandydata.

Jak co roku, wspomniane testy polegać będą na określeniu poziomu sprawności motorycznej zawodników, jak również na ocenie umiejętności technicznych.

Oceniana będzie:
a) technika biegu (w sprincie) – interwały: 100 metrów szybkiego biegu, 2 min przerwy, powtórzone sześciokrotnie. Przeznaczony czas na pokonanie odcinka 100 m: 10,7 sek.

b) siła biegowa – przeciąganie opornicy przez dwóch zawodników z jednoczesnym, wysokim unoszeniem kolan na odcinku 20 metrów – powtórzone sześciokrotnie.

c) Kulanie jaja po murawie na odcinku do 20 metrów – ćwiczenie indywidualne.

Pozostałe ćwiczenia pozostają bez zmian i wykorzystywane były w poprzednich selekcjach:

a) odprowadzanie piłki wzrokiem – ćwiczenie indywidualne. Zawodnik do którego dedykowane jest podanie piłki wobec niemożności jej złapania powinien zachować godność i powściągliwość. Zwrócić należy uwagę, że technika ta u starszych zawodników powinna być już doskonalona natomiast w przypadku młodzieży, bardzo intensywnie szkolona.

b) prowokowanie przeciwnika – ćwiczenie mimiczne wykonywane w parach. Dozwolona jest jedynie sugestywna mimika twarzy – praca mięśni policzkowych, rzęs, brwi i gałek ocznych.

c) zwracanie na siebie uwagi sędziego - ćwiczenie szczególnie istotne w przypadku skrajnego wyczerpania, wystąpienia bezdechu lub pojawienia się plam wysiłkowych w obszarze widzenia – ćwiczenie w parach. Zadanie: po nawiązaniu kontaktu wzrokowego z arbitrem należy w miarę możliwości leniwie poruszać kończynami górnymi wskazując na obszar klatki piersiowej. Dopuszczalne jest wydawanie z siebie dźwięków wskazujących na stan krytyczny.

d) dumne panoszenie się p murawie z jednoczesnym naprzemiennym napinaniem bicepsów. W tym ćwiczeniu zalecana jest szczególna uwaga, bowiem nie wolno zawodnikom zapominać o oddechu. Ćwiczenie grupowe. Zadanie: podczas gdy formacja ataku zasiada na trybunach, formacja młyna dumnie kroczy po murawie uwypuklając omawianą grupę mięśniową. Po zakończonym ćwiczeniu zawodnicy ataku na kartkach pokazują oceny: skala 1 – 6. Oczekiwane noty: 5 – 6. Następnie dokonywana jest zamiana formacji.

Ogólna ocena, jak i powołanie do zespołu POSNANIA SWIFT OLDTIMERS zostanie przedstawiona każdemu z zawodników na ostatnim treningu poprzedzającym wyjazd do Gdańska.

PLAN IMPREZY:

Organizatorem jest RC Lechia Gdańsk, a osobą odpowiedzialną członek zarządu klubu Piotr Płoszaj tel. 601-551-652, do niego należy zwracać się w sprawach organizacyjnych.
W sprawach regulaminowych można zwracać się do Jacka Wierzbickiego tel. 604-353-162.

Przewidujemy w imprezie udział 5-6 zespołów: Lechii Gdańsk, Ogniwa Sopot, WFS Siedlce, ROC Poznań + RK Wrocław oraz jednej lub dwóch innych drużyn klubowych, selekcji ogólnopolskich lub regionalnych.

Wpisowe dla wszystkich uczestników w ramach "Apteczki pierwszej pomocy" wynosi 35 zł, w zestawie 3 piwa, kiełbaska, żurek oraz porcja cytrynówki. Wpłaty zbiorowe od drużyn na odprawie technicznej przyjmuje Piotr Płoszaj.

Zawodnicy, którzy chcą skorzystać z noclegu mogą wybrać dwie lokalizacje.

1. Schronisko na Grunwaldzkiej w miejscu turnieju, cena około 38 zł za miejsce w pokoju 4-osobowym bez łazienki lub około 62 zł za miejsce w pokoju 2-osobowym z łazienką (szczegóły: http://www.ssm.gda.pl/index.php/pl/nasze-schroniska/ssm-grunwaldzka.html)

2. Dom Sportowca Roko na Traugutta 29 (tereny klubu Lechia), cena około 45 zł za miejsce w pokoju 4-osobowym z łazienką lub około 70 zł za miejsce w pokoju 2-osobowym z łazienką (szczegóły: http://www.roko.pl/index.php?lang=pl)

GORĄCO ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W IMPREZIE !!!!


PLAN WYJAZDU PODAMY JUŻ WKRÓTCE.

* Z pełnym Szacunkiem dla Zawodników zrzeszonych w Posnania Rugby Old Boys Club, postanowiliśmy z przymrużeniem oka używać wymiennej nazwy: Swift Oldtimers (czyli..... CHYŻE DZIADKI). Liczymy na Wasze zrozumienie i głęboką wiarę w takt Redakcji.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?