Oficjalna strona sekcji rugby KS Posnania Poznań
slide01 slide01 slide01 slide01
NABÓR DO
SEKCJI RUGBY
NABÓR
AKTUALNOŚCI !

POSNANIA_RUGBY 7

BLACK ROSES

SARMACI RUGBY

JESTEŚMY TUTAJ

ODWIEDZILI NAS
free counters
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
POSNANIA RUGBY CLUB

KS POSNANIA POZNAŃ

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

PATRONAT MEDIALNY

WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE

Nasza strona
Działamy:
NOWY KLUB RUGBY
W 94-letniej historii Legii Warszawa jednego z najważniejszych klubów w historii polskiego sportu nigdy nie istniała sekcja rugby i dopiero w 2012 roku grupa kibiców Legii i pasjonatów rugby postanowiła to zmienić.

Pierwsze spotkanie z osobami które są gotowe poświęcić swój czas na tworzenie tego projektu odbyło się w sobotę 26 maja o godzinie 12.30 w sali konferencyjnej hotelu Meksyk w Warszawie. Tam trener Marcin Danieluk omawiał swoją prezentację na temat rugby, jego zasad formalnych zapisanych w przepisach gry, oraz nieformalnych zwyczajów, które są wyróżnikiem naszej dyscypliny. Przedstawiane były absolutne podstawy gry, ponieważ w audytorium były także osoby które nigdy nie miały kontaktu z tą dyscypliną. Po zakończeniu prezentacji była mowa o tym, że Legia ze swoją marką i potencjałem ludzi którzy identyfikują się z klubem jest potrzebna warszawskiemu rugby - Dwumilionowe miasto zasługuje na coś więcej niż dwa obecne klubu z których jeden gra w I lidze, a drugi broni się przed spadkiem z elity - mówił trener Danieluk.

Jednocześnie trener podkreślał, że klub startuje od zera i będzie potrzeba czasu i pracy wielu ludzi aby zostać na stale w polskim rugby, dlatego zachęcał zebranych do tego aby sprowadzali do klubu jak największą liczbę osób, nie tylko tych którzy mieliby grać, ale również tych którzy pomogą od strony organizacyjnej. RFC Legia planuje swój pierwszy występ już drugiego czerwca na turnieju charytatywnym w Warszawie.

Po stworzeniu prostej strony internetowej i profilu na facebooku na pierwszym spotkaniu RFC Legia Warszawa było około trzydziestu osób, miejmy nadzieję, że ten projekt będzie się dalej dynamicznie rozwijał. Jest jasne, że silny klub bądź kluby w stolicy są polskiemu rugby absolutnie niezbędne.


źródło: Rugby Polska
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?