Oficjalna strona sekcji rugby KS Posnania Poznań
slide01 slide01 slide01 slide01
NABÓR DO
SEKCJI RUGBY
NABÓR
AKTUALNOŚCI !

POSNANIA_RUGBY 7

BLACK ROSES

SARMACI RUGBY

JESTEŚMY TUTAJ

ODWIEDZILI NAS
free counters
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
POSNANIA RUGBY CLUB

KS POSNANIA POZNAŃ

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

PATRONAT MEDIALNY

WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE

Nasza strona
Działamy:
STABILIZACJA I WZMOCNIENIA.
Wielu kibiców zarzuca nam brak informacji o sekcji w okresie zimowym. Żal skadinąd słuszny, lecz zarzut do odparcia, bowiem prawie czteromiesięczny okres rozbratu z boiskiem wypełnia rugbistom z jednej strony odpoczynek od rozgrywkowej karuzeli, z drugiej jednak systematyczna i mozolna praca nad przygotowaniem formy na wiosnę.
Mimo że seniorzy mają tylko jeden trening tygodniowo na hali (bardzo dobra frekwencja 20-25 osób), w klubie widuje się ich codziennie- to doskonale wyposażona siłownia Atlantis jest miejscem, od którego nie stroni żaden z pierwszoligowych graczy, zaliczając 3 do 4 jednostek treningowych, dostosowanych czasowo do pozostałych szkolnych czy zawodowych zajęć. Od stycznia tradycyjnym dopełnieniem jest przedpołudniowy, niedzielny trening tlenowy na boisku. Wszystko to sprawia, że na marcowy obóz do Trzcianki nikt nie pojechał z "zerowymi" parametrami motorycznymi. Jak podkreśla trener K. Baraniecki, dwa obozowe mikrocykle nie mają przygotować zawodnika od podstaw, ale w sposób płynny wprowadzić w okres przedstartowy. Pozostałe do inauguracji trzy tygodnie wypełnią już treningi na boisku, o ile trzymająca wszystkich "w szachu" pogoda, nie pokrzyżuje planów.
Stąd nieznany jeszcze dokładny termin gry kontrolnej z NKR Chaos Poznań (prawdopodobnie 18 lub 19 marca).
Chociaż w sekcji, dzięki kolejnej dotacji z Urzędu Miasta, można mówić o finansowej stabilizacji , to... nigdy nie jest tak dobrze, by nie mogło być lepiej! Wciąż brakuje pewnej kwoty do "domknięcia" tegorocznego budżetu, stąd trwające wciąż rozmowy z potencjalnymi sponsorami (firmy wielkopolskie) i poszukiwania innych, chcących finansowo wesprzeć amatorską, ale coraz profesjonalniej działającą sekcję.
Z pewnością wszystkich najbardziej interesują zmiany w szerokiej kadrze I zespołu, do której zimą dołączyli: doświadczony Stanisław Więciorek (wcześniej Budowlani Lublin, Lechia Gdańsk), Kamil Dudkowski (wychowanek Orkana Sochaczew) i... Adrian Stangret (powrót po przerwie w treningu). Być może na wiosnę ujrzymy kontuzjowanych dłuższy czas Tomasza Gruszczyńskiego i Leszka Krysztofiaka. Chociać Arkadiusz Kwiatkowaski jest już po zabiegu rekonsrtukcji więzadeł, jego gra w tym sezonie jest raczej wylkuczona (rehabilitacja). Nie ma więc kadrowych rewolucji, ale pozyskani (i odzyskani) zawodnicy będą stanowili spore wzmocnienie obrońców brązowych medali z 2005 roku.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?