Oficjalna strona sekcji rugby KS Posnania Poznań
slide01 slide01 slide01 slide01
NABÓR DO
SEKCJI RUGBY
NABÓR
AKTUALNOŚCI !

POSNANIA_RUGBY 7

BLACK ROSES

SARMACI RUGBY

JESTEŚMY TUTAJ

ODWIEDZILI NAS
free counters
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
POSNANIA RUGBY CLUB

KS POSNANIA POZNAŃ

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

PATRONAT MEDIALNY

WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE

Nasza strona
Działamy:
U PROGU RUNDY JESIENNEJ NOWEGO SEZONU
W okresie przygotowawczym drużyna przebywała na krótkim zgrupowaniu w Wolsztynie mając dobre warunki treningowe i możliwość zagrania meczu sparingowego z drużyną z Zielonej Góry, który przez trenera Dominika Machlika został wykorzystany do wprowadzenia nowych elementów w grze naszego zespołu. Grano trzy tercje po 20 minut i mimo różnicy klasy pomiędzy drużynami sparing należy uznać za bardzo pożyteczny. Wspólny pobyt drużyny przyczynił się do jej konsolidacji. Dalsze przygotowania odbywają się na swoich obiektach przy ul Słowiańskiej 78.

Do nowego sezonu drużyna przystąpi w praktycznie niezmienionym składzie nikt nie opuścił drużyny co jest bardzo dobrą wiadomością wraca po kontuzji Michał Stengert „Habeta” i dojdzie kilku zawodników którzy ukończyli wiek juniora i będą spokojnie wprowadzani do pierwszego zespołu.
W rozpoczynającym się sezonie drużyna powinna ponownie znaleźć się w fazie play off to znaczy zająć co najmniej 4 miejsce po fazie zasadniczej i podjąć walkę o jeden z medali pokazując wielkiej trójce, że w rugby bez dużych pieniędzy jak na tę dyscyplinę sportu można zbudować solidny zespół, który jest w stanie walczyć o najwyższe cele, opierając drużynę praktycznie na swoich wychowankach.

Jeżeli chodzi o naszych rywali w nadchodzącym sezonie największe transfery przeprowadza Pogoń Siedlce sprowadzając zawodników na prawo i lewo. Pozostaje pytanie czy będzie to drużyna czy zbieranina graczy? Wszystko to jednak zweryfikuje boisko. Arka i Lechia tradycyjnie ściągaja zawodników z innych klubów natomiast w Budowlanych Łódź ruch odbywa się w obydwóch kierunkach. Największe straty przed nadchodzącym sezonem poniósł Orkan Sochaczew ale dzięki dobrej pracy z młodzieżą będzie nadal groźny dla wszystkich.

Najgroźniejszymi w nadchodzącym sezonie pozostają tradycyjnie: Lechia, Arka oraz Budowlani Łódź, zaś Pogoń Siedlce jest wielką niewiadomą. Orkan i Budowlani Lublin okupują środek tabeli. Kandydatem do spadku wydaje się być AZS AWF Warszawa.
Wszystko, co podkreślam powie bisko gdzie nastąpi prawdziwa weryfikacja umiejętności i poziomu gry.

Jeżeli chodzi o sprawy finansowe to budżet na rundę jesienną sezonu 2012/2013 został dopięty. Podejście miasta Poznań nie uległo zmianie – tradycyjnie im lepszy wynik tym mniej pieniędzy ale dzięki zaangażowaniu kilku osób udało się pozyskać kilku drobnych sponsorów. Najlepszą informacją dla sympatyków rugby pozostaje fakt, iż mecze Posnanii Poznań będą transmitowane w telewizji WTK, co przyczyni się do popularyzacji dyscypliny i pomoże pozyskać nowych sponsorów by drużyna mogła skupić się na trenowaniu, podnoszeniu poziomu sportowego i grze o najwyższe cele.


Kadra zespołu Posnanii Poznań:


Młyn

I linia:

Wyrwas Patryk, Adamczyk Maciej, Stengert Michał, Lasik Piotr, Stręk Tomasz, Szukała Wojciech, Szypura Bartosz, Konieczny Łukasz,

II linia:
Jakubowski Krzysztof, Nowak Tomasz, Paul Jędrzej, Szumiński Bartosz, Wieczorek Cyprian

III linia:
Zdun Dominik, Borowczak Patryk, Ziółkowski Kamil, Schnaider Dariusz, Szczepaniak Mateusz, Bandurski Patryk, Cieślewicz Wojciech

Łącznik młyna:
Trybus Daniel, Kokotkiewicz Karol,

Atak:

Adamski Mateusz, Krysztofiak Leszek, Kujawski Łukasz, Chwiałkowski Mariusz, Bosiacki Robert, Bydałek Adam, Gruszczyński Sebastian, Działek Dariusz, Bandurski Maciej, Sobański Konrad, Tandecki Bartosz, Płotkowiak Przemysław, Paszczak Borys, Korek Piotr, Bąkowski Patryk, Gdula Daniel

J.K.

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?