BRAWO, BRAWO, BRAWO! Ogniwo- Posnania 19:47
Głód sukcesu po pracowicie spędzonej zimie został "zaspokojony", a podopieczni K. Baranieckiego przeszli od słów do czynu. W spotkaniu o dwóch obliczach, "piętnastka" Posnanii odniosła na Wybrzeżu niemal deklasujące zwycięstwo, pokonując Ogniwo aż 47:19, prowadząc do przerwy... 33:0!
Po bardzo dobrych, ale nie koncertowych 30 minutach i bezwzględnej realizacji trenerskich założeń, poznaniacy poszli "na wymianę" z upokorzonymi gospodarzami, czego efektem była remisowa II część meczu i niepotrzebne żółte kartki w końcówce. Stare porzekadło mówi, że gra się tak, jak przeciwnik pozwala, stąd skuteczny początek inauguracji w Sopocie z rywalem, który nie zawiesił wysoko poprzeczki.
W kolejnych 50 minutach, przy wysokim prowadzeniu, dyscyplina w szeregach Posnanii ustąpiła miejsca nieuporządkowanej, momentami chaotycznej grze, dokładnie na aktualnym poziomie sopocian, co zakończyło się w efekcie dość honorowo dla wielokrotnego mistrza Polski.
Rzecz jasna, nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej, więc zadowoleni z pięknego wyniku zawodnicy, mocno świadomi są popełnionych błędów i niekonsekwencji. Cieszy natomiast skuteczność, cieszy fakt, że wielu zawodników (aż siedmiu) zdobywało punkty z przyłożenia, które poprawiał J. Buchało. Zadowolony był również trener z wejścia do składu "nowych" zawodników. S. Więciorek zagrał pierwsze 50 min, K. Dudkowski zastąpił narzekającego na bark P. Najdka już w 10 min., również A. Stangret sprawdził się na nowej dla siebie pozycji centra. Oczywiście, w spotkaniu zagrali wszyscy...