Oficjalna strona sekcji rugby KS Posnania Poznań
slide01 slide01 slide01 slide01
NABÓR DO
SEKCJI RUGBY
NABÓR
AKTUALNOŚCI !

POSNANIA_RUGBY 7

BLACK ROSES

SARMACI RUGBY

JESTEŚMY TUTAJ

ODWIEDZILI NAS
free counters
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
POSNANIA RUGBY CLUB

KS POSNANIA POZNAŃ

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

PATRONAT MEDIALNY

WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE

Nasza strona
Działamy:
POSNANIA RUGBY 2013


W jednej z wcześniejszych wiadomości sygnalizowaliśmy Wam temat kalendarza na rok 2013, na którego stronach prezentujemy zawodników I Zespołu rugby Posnani Poznań.

Dzisiaj powracamy do tego wątku, gorąco namawiając Was do zakupu.
Z racji notorycznych pytań internautów przedstawiamy poniżej szczegółowe informacje na ten temat.

Kalendarz Posnania Rugby na rok 2013, zawierać będzie 14 stron o wymiarach: 50 cm szerokości i 40 cm wysokości. Na poszczególnych stronach prezentowane będą zdjęcia zespołu Muszkieterów w konwencji czarno-białej z czerwonymi elementami nawiązującymi do barw klubu. Cena, to jedyne 35 złotych.

Kalendarz dostępny będzie w oficjalnej sprzedaży na stronie: www.terrorymprodukcja.pl, jak i drogą indywidualnych zamówień, składanych pod adresem: posnaniakalendarz2013@wp.pl

Jeżeli macie w związku z tym projektem jakiekolwiek pytania, które spędzają Wam sen z powiek i powodują wewnętrzny niepokój, piszcie na adres: posnaniakalendarz2013@wp.pl

Wobec licznych zapytań, informuję, iż zdjęcia do kalendarza wykonała Anna Patan z FotoForm oraz Ewa Faligowska. Natomiast sesja zdjęciowa została sfilmowana przez Zuzannę Dąbrowską.Oczywiście namawiamy Was do zakupów, zważywszy na fakt, iż wpływy zasilą kasę sekcji rugby i przeznaczone zostaną dla zawodników. Co również istotne, liczba kalendarzy będzie z przyczyn praktycznych ograniczona, zatem ogarnijcie się i zamawiajcie je gdyż wychodzą w jednorazowym nakładzie.


Poniżej prezentujemy również wywiad, którego udzielił nam Bartosz Szumiński, spiritus movens całego przedsięwzięcia na temat realizacji projektu.


Redakcja: Kto był inicjatorem pomysłu na Kalendarz ? Czy był to pomysł Zespołu/Twój czy osób z zewnątrz ?

Bartosz Szumiński: W zeszłym roku rozmawialiśmy o kalendarzu, było parę pomysłów na realizacje, ale summa summarum nic z tego nie wyszło... W tym roku postanowiłem, że projekt kalendarza na 2013 rok musi powstać i wziąłem sprawy w swoje ręce.

Gdzie odbywała się sesja i skąd wziął się pomysł na taką scenerię ?

Sesja zdjęciowa odbyła się w starym Szpitalu Psychiatrycznym w Owińskach niedaleko Poznania. Jest to kompleks pustych budynków o niezwykłej historii i klimacie. Dzięki Fundacji Srebrne Lata budynki zostały wysprzątane, a teren dookoła szpitala ogrodzony i zamknięty, dzięki czemu nie jest w dalszym stopniu dewastowany.
Pomysł na miejsce był kontrowersyjny, ponieważ zwykle większość zdjęć rugbystów jest robionych na boisku i wiele osób oczekiwało właśnie takich. Po konsultacji z Autorką zdjęć, zdjęcia odbyły się w pomieszczeniach ponieważ dzięki temu nie byliśmy uzależnieni od pogody i natężenia światła, co jest ważnym aspektem podczas sesji. Poza tym, terminy na wykonanie zdjęć były bardzo napięte, ponieważ mogły odbyć się tylko w czasie weekendu i w czasie przerw między meczami i nie chcieliśmy, żeby zaskoczył nas np. deszcz.
Było dużo innych budynków i miejsc, ale niestety w większości były to pomieszczenia w rękach prywatnych, udostępniane za duże pieniądze. Tylko Fundacja Srebrne lata przyjaźnie spojrzała na pomysł i udostępniła obiekt za darmo, za co bardzo jej dziękujemy.
Jak udało się "zarazić" osoby odpowiedzialne za realizację projektu ?

Jeśli chodzi o Studio FotoForm Annę Patan i Ewę Faligowską to stało się całkiem przypadkiem - kiedy rozmawiałem o kalendarzu ze znajomą, zapytała ona, czy już mamy jakiegoś fotografa i zaproponowała właśnie dziewczyny. Po rozmowie i naświetleniu całego pomysłu dziewczyny zgodziły się nam pomóc.

Cytując Annę Patan:

Z wielką przyjemnością zrobiłyśmy sesję dla rugbystów Posnani. Projekt z jakim wyszła drużyna był na tyle interesujący, że postanowiłyśmy go zrealizować. Sesja była znakomitą zabawą ale przede wszystkim ciężką pracą. Przyznajemy z niejakim zaskoczeniem, iż zarówno zawodnicy, jak i towarzysząca im modelka podeszli do tego przedsięwzięcia z pełnym profesjonalizmem. W trakcie realizacji zdjęć i gromadzenia materiału starałyśmy się uwypuklić, a tym samym zwrócić uwagę na charakter gry w rugby, a przede wszystkim przedstawić zespół Posnani w nowym, może nieco niekonwencjonalnym świetle.


Następnie za pośrednictwem Anny Patan z FotoForm oraz Ewy Faligowskiej rozpoczęliśmy współpracę z Zuzanną Dąbrowską (Autorka filmu o sesji), która zapytana o powody udziału w projekcie powiedziała:

Zrobiłam to dla frajdy i aby sprostać wyzwaniu. Na co dzień zajmuję się animacją, ale od dawna marzyło mi się samodzielne nakręcenie materiału filmowego (chociażby tak niedługiego) i zmontowanie go. To była idealna okazja by się sprawdzić i wyszaleć - niecodzienne miejsce i nietuzinkowi modele/bohaterowie”.Jak długo trwała realizacja materiału ?

Odbyły się dwie sesje zdjęciowe na przełomie 7 tygodni, w tym czasie zostały wybrane i skadrowane zdjęcia,
był to długi i bardzo nerwowy proces, bo ile osób tyle było propozycji zdjęć, ale mam nadzieję, że wszystkie zdjęcia się spodobają.
W tym czasie została również zaakceptowany format całego kalendarza od kolorystyki po montaż graficzny.Jak udało się zgromadzić środki na to przedsięwzięcie ?


Jeśli chodzi o wyprodukowanie kalendarza to udało się cześć kosztów pokryć dzięki sponsorom. Niestety koszt produkcji czternasto stronicowego kalendarza w formacie 50x40 jest bardzo duży i musimy liczyć na naszych kibiców - miejmy nadzieję, że uda nam się sprzedać tyle kalendarzy, aby produkcja się zwróciła. Niestety aby stworzyć kalendarz godny pokazania i sprzedaży, musimy po prostu zainwestować bardzo duże pieniądze. Jeśli uda się uzyskać jakikolwiek zysk to będziemy się bardzo cieszyć i środki te przeznaczymy na rzecz klubu.


Czemu służyć ma taki Kalendarz oprócz walorów stricte praktycznych ?

Na pewno jest to bardzo dobry produkt marketingowy dzięki temu, że kalendarz będzie obecny w domach naszych kibiców przez cały rok, a logo Posnani jest umieszczone na każdej stronie - to jest także powodem, dlaczego sponsorzy zdecydowali się na umieszczenie swojego loga. Mamy również nadzieje, że jest to pierwsze wydanie które przetrze szlaki dla następnych edycji. Przede wszystkim jest to bardzo fajna pamiątka, dla kibiców i dla nas samych, Chcemy, aby kibice mogli identyfikować się ze swoim klubem nie tylko przez obecność na meczach, ale również dzięki takim projektom. Oby takich idei było jak najwięcej.

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW !!!
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?