Oficjalna strona sekcji rugby KS Posnania Poznań
slide01 slide01 slide01 slide01
NABÓR DO
SEKCJI RUGBY
NABÓR
AKTUALNOŚCI !

POSNANIA_RUGBY 7

BLACK ROSES

SARMACI RUGBY

JESTEŚMY TUTAJ

ODWIEDZILI NAS
free counters
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
POSNANIA RUGBY CLUB

KS POSNANIA POZNAŃ

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

PATRONAT MEDIALNY

WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE

Nasza strona
Działamy:
PLANY NA 2013 ROK
Przedstawione w Pradze propozycje dotyczące rozgrywek na rok 2013 przewidują trzy turnieje Grand Prix Series 7, które ze względu na lipcowy RWC 7’s w Moskwie mieć będą wakacyjną przerwę (Lyon – 8/9.06., Anglia – 14/15.09. i Bukareszt – 21/22/09.). W najbardziej nas interesującej dywizji 1 powrócono do rozgrywania dwóch turniejów wyłaniających drużynę uzyskującą awans do GPS. Pierwszy odbędzie się na przełomie maja i czerwca w Izraelu (lub Szwecji, jeśli sytuacja w Izraelu dalej będzie napięta), drugi w Brukseli (22/23.06.).

Nasza żeńska reprezentacja zagra w jednym turnieju ME dywizji A (8/9.06. w Pradze), która ponownie gościć też będzie turniej mistrzowski do lat 20 (24.08.-01.09.).

Wobec rezygnacji Niemców znaleźliśmy się też w gronie zespołów, które mogą dołączyć do rozgrywanego w Portugalii turnieju ME do lat 19 (25.10.-01.11.). Po raz pierwszy zostanie też rozegrany turniej ME U19 w odmianie siedmioosobowej (Palma de Majorka, 13/14.04.). Zaproszenia zostały skierowane do krajów występujących w Pucharze 6 Narodów i dywizji 1A Pucharu Europy Narodów, ale wobec rezygnacji Anglii i Walii także znaleźliśmy się w gronie państw, które potencjalnie mogą znaleźć się w stawce 12 drużyn walczących o pierwszy w historii tytuł.

Ponadto nasi najmłodsi reprezentanci wezmą udział w tradycyjnym stażu kadetów do lat 16 (Nymburk, 01-05.05.), a chęć przyjazdu do Polski na jesienny turniej Cross Border U17 wyraziły wstępnie reprezentacje: Rumunii, Niemiec, Szwecji i Portugalii. Decyzja o tych zawodach powinna zapaść w przyszłym tygodniu w Paryżu.

W stolicy Francji zostanie także dokonany wybór nowych władz FIRA-AER, zatwierdzony kalendarz pozostałych rozgrywek oraz zapadną decyzje dotyczące umowy FIRA-AER – 6 Narodów.

Poza tematyką dotyczącą rozgrywek w roku 2013 przedstawiono rożne projekty w zakresie umasowienia rugby, najwięcej miejsca poświęcając propozycjom belgijskim i skandynawskim. Ciekawe, że bardzo różne – czasem skrajne – opinie wyrażane są na temat TAG rugby.

Jednym z tematów była też przedstawiana przez najbardziej rozpoznawalnego w historii czeskiego rugby zawodnika Jana Machacka propozycja utworzenia rozgrywek klubowych (lub regionalnych) – Central European Cup. Miałyby one być rozgrywane jesienią (od połowy sierpnia do polowy listopada) i gromadzić na starcie najlepsze drużyny z Niemiec, Belgii, Holandii, Czech, Polski, Węgier i Austrii. Oznaczałyby jednak konieczność znaczących zmian w rozgrywkach krajowych wszystkich tych państw…

źródło: pzrugby
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?