TYM RAZEM BEZ NIESPODZIANKI.
Nie było sensacji w Łodzi, gdzie w inauguracyjnym występie w eliminacjach do MPJ 2005, juniorzy przegrali z gospodarzami, Budowlanymi 39:10 /27:3/.
Dzięki sponsorowi, zapezpieczającemu komfortowy autokar, wyjazd doszedł do skutku i odbył się planowo. "Planowy" był też rezultat potyczki, bowiem łodzianie to faworyt grupy, w której grają jeszcze zespoły Orkana Sochaczew i Wektora Toruń. Małym sukcesem poznaniaków było już "zmontowanie" składu na wyjazd do "jaskini lwa", przypomnijmy, że po odejściu rocznika '85, drużynę trzeba budować praktycznie na nowo...
Podparta kadetami ekipa nie podjęła bezpośredniej walki, tracąc szanse na korzystny rezultat już w I połowie, przegranej wyraźnie 27:3. Po przerwie i mocnych słowach trenera Baranieckiego, było już lepiej /przegraliśmy ją tylko 12:7/.
No cóż, pierwsze koty za płoty, z pewnością inne podejście drużyna zaprezentuje za niecałe 2 tygodnie w Sochaczewie, w meczu z Orkanem, który kilka dni wcześniej przegrał również w Łodzi, ale tylko 25:17, po bardzo ładnym meczu.
Drużyna nie oparta zdecydowanie na żadnym roczniku, wymaga odbudowy, a więc i czasu, by nawiązać do niedawnych przecież sukcesów na MPJ- z każdym miesiącem, a na pewno po przepracowanej zimie, jej gra powinna wyglądać dużo lepiej.
Warto dodać, iż bezpośrednio po meczu w Łodzi zostali, powołani do reprezentacji juniorów U-18, Bartek Śrama i Maciek Pawłowski, którzy razem z trenerem Mirosławem Żórawskim udali się na ponadtygodniowe tournee do Francji /Lille i Albi/. Serdecznie gratulujemy i życzymy jak najwięcej doświadczeń i wrażeń!