Oficjalna strona sekcji rugby KS Posnania Poznań
slide01 slide01 slide01 slide01
NABÓR DO
SEKCJI RUGBY
NABÓR
AKTUALNOŚCI !

POSNANIA_RUGBY 7

BLACK ROSES

SARMACI RUGBY

JESTEŚMY TUTAJ

ODWIEDZILI NAS
free counters
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
POSNANIA RUGBY CLUB

KS POSNANIA POZNAŃ

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

PATRONAT MEDIALNY

WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE

Nasza strona
Działamy:
WIZYTA PREZYDENTA FIRA-AER
Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, w dniach 12- 14 marca przebywała w Wielkopolsce delegacja FIRA AER. Jej Prezydent, Jean- Claude Baque i Regionalny Manager Rozwoju, Michel Arapillange, osobiście przybyli, aby dokonać wizytacji obiektów prawdopodobnych Mistrzostw Europy Juniorów do lat 18 w kwietniu 2014. Polski Związek Rugby reprezentowali Sekretarz Generalny, Grzegorz Borkowski i Henryk Kuczko, którego doświadczenie, wynikające z wieloletniego reprezentowania Polski w strukturach europejskich, jest nie do przecenienia. Olbrzymim wsparciem dla Okręgu było zaangażowanie Jeana-Francois Kubasia, który pełnił odpowiedzialną rolę tłumacza, niemal do końca wizyty.

W ciągu niespełna 48 godzin, czyli od wtorkowego południa do czwartku (wylot ekipy także w południe) udało się zrealizować praktycznie w całości, kilkakrotnie modyfikowaną agendę. Co istotne, udało się w jej ramach zaplanować i zrealizować kilka spotkań z przedstawicielami lokalnych samorządów, bądź to w formie spotkania (Urząd Miasta Poznania), konferencji prasowej (Magistrat w Gnieznie), w formie obiadu, połączonego ze swoistą promocją miasta i regionu (Pobiedziska), a także uroczystej kolacji (Grodzisk Wielkopolski, Opalenica). Niewielkie, sięgające godziny opóźnienia powodowała jedynie właśnie staropolska gościnność, ale też bogactwo oferty poszczególnych miejsc pobytowych! Mimo nawrotu zimy, paradoksalnie pogoda nie wpłynęła na sprawność transferów pomiędzy kolejnymi obiektami- to ważne, bo potencjalni gospodarze mieli sporo do pokazania. Delegacja, której zawsze towarzyszyła spora grupa działaczy Wielkopolskiego Okręgowego Związku Rugby, odwiedziła kolejno zarówno hotele, jak i areny sportowe w Poznaniu, Szamotułach, Wronkach, Grodzisku Wielkopolskim, Luboniu, Pobiedziskach, Gnieznie, Plewiskach, Komornikach i Opalenicy, a pozytywne zaskoczenie naszych gości, rosło z każdym dniem. Oczywiście, nie było możliwości odwiedzenia wszystkich ośrodków, które wciąż kandydują do organizacji tej olbrzymiej pod względem logistycznym imprezy, a są to między innymi: Żerków, Jarocin, Leszno, Wolsztyn czy Tarnowo Podgórne.

W międzyczasie przedstawiciele FIRA AER wskazywali wiele, bardzo ważnych już na tym etapie, punktów do zrealizowania, szczególnie w kwestii jak najsilniejszego udziału Polskiego Związku Rugby, a także personalnego wzmocnienia lokalnego Komitetu Organizacyjnego. Każdy z dni pobytu kończyła wspólna kolacja, połączona z mityngiem i omówieniem bazowych dokumentów, na podstawie których pracować będą organizatorzy przez czas dzielący nas do 2014. Niezależnie od tego, należy spodziewać się kolejnych wizyt, już bardziej o charakterze roboczym, ale niezbędnych do sprawnego przygotowania Mistrzostw.

Ostatecznej decyzji, potwierdzającej wcześniejszą, bardzo silną wolę powierzenia organizacji ME U18 właśnie Polsce, należy spodziewać się już podczas tegorocznego turnieju w Grenoble, a formalnie będzie to miało miejsce w czasie spotkania Komitetu Wykonawczego FIRA AER, w maju 2013.

Wizyta została podsumowana konferencją prasową w siedzibie Posnanii, klubu, który po oczekiwanej gruntownej modernizacji boisk, może stać się jedną z głównych aren juniorskiego czempionatu w przyszłym roku.Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?