Oficjalna strona sekcji rugby KS Posnania Poznań
slide01 slide01 slide01 slide01
NABÓR DO
SEKCJI RUGBY
NABÓR
AKTUALNOŚCI !

POSNANIA_RUGBY 7

BLACK ROSES

SARMACI RUGBY

JESTEŚMY TUTAJ

ODWIEDZILI NAS
free counters
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
POSNANIA RUGBY CLUB

KS POSNANIA POZNAŃ

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

PATRONAT MEDIALNY

WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE

Nasza strona
Działamy:
POSNANIA vs. AZS AWF


Dzisiejsze spotkanie w Warszawie pomiędzy Gospodarzami, AZS AWF-em, a Posnanią Poznań ma znaczenie szczególne. Muszkieterom bowiem, potrzeba zwycięstw i punktów (najlepiej z bonusem), dzięki którym zdołaliby porzucić dolną strefę tabeli Ekstraligi rugby. Jednakże o to nie będzie łatwo na Mazowszu.

Mimo, że AZS AWF jest ostatnim zespołem z dorobkiem 2 punktów, w żadnym wypadku nie można akademików z Warszawy lekceważyć lub co gorsza, dyskredytować. Grająca z ogromnym zaangażowaniem drużyna AZS-u stawić może nie lada opór w dzisiejszym spotkaniu, bowiem o ile nie chodzi już o punkty, to z pewnością chodzi o zasady. Posnania natomiast żądna jest sukcesu, potrzebując wygranej i punktów po przegranych meczach przeciwko Lechii, Budowlanym Łódź i Arce Gdynia.

Przypomnijmy, iż jesienna konfrontacja obydwóch zespołów zakończyła się zdecydowaną wygraną Posnanii 73:7, co jest dobrą prognozą przed dzisiejszymi zawodami. Determinacja i koncentracja z jaką Muszkieterowie pojechali do Warszawy, przynieść powinna więc zasłużoną i tak wyczekiwaną wygraną, dając przedsmak kolejnego spotkania, przeciwko Pogoni Siedlce.

Dzisiejszy układ spotkań ma również swoje zasadnicze znaczenie dla kolejności drużyn w tabeli. Budowlani Lublin bowiem podejmują na własnym obiekcie o godzinie 14.00, Orkan Sochaczew. Orkan zajmując pozycję 6. w tabeli Ekstraligi, wyprzedza Posnanię o 3. punkty. Pozwalając sobie na odrobię rugbowych spekulacji, sukces Lublina spowodowałby zatem, iż Posnania wskoczyłaby na miejsce 6. ustępując Orkanowi swój dotychczasowy 7. stopień ekstraligowej drabiny. To oczywiście dywagacje, które w żadnym wypadku nie powinny umniejszać faktu, iż grać trzeba, wygrywać również, a może i przede wszystkim, nie bacząc na jakiekolwiek deliberacje.

Liczymy więc na sukces i pozytywne informacje z Warszawy, które i Wy, dzięki połączeniu satelitarnemu z Kierownikiem drużyny Jackiem Kalką, za naszym pośrednictwem na bieżąco będziecie otrzymywali.

PANOWIE, ŻYCZYMY WYGRANEJ !!!
#1 | Moses dnia maj 11 2013 14:05:37
Pierwsza połowa zakończyła się wygraną AZS AWF Warszawa 8:5.
#2 | Moses dnia maj 11 2013 14:06:23
Po przyłożeniu i skutecznym podwyższeniu Posnania wyszła na prowadzenie.
Wynik 12:8
#3 | Moses dnia maj 11 2013 14:15:15
Kolejne przyłożenie i podwyższenie Posnanii.
Wynik 17:8.
#4 | Cyklop dnia maj 11 2013 17:18:48
8:22 jest bonus Wink
#5 | Polonia dnia maj 11 2013 18:48:38
Jest dobrze! Orkan nie dojechał do Lublina, a więc chyba walkower. Posnania oczko wyżej .
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?