Oficjalna strona sekcji rugby KS Posnania Poznań
slide01 slide01 slide01 slide01
NABÓR DO
SEKCJI RUGBY
NABÓR
AKTUALNOŚCI !

POSNANIA_RUGBY 7

BLACK ROSES

SARMACI RUGBY

JESTEŚMY TUTAJ

ODWIEDZILI NAS
free counters
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
POSNANIA RUGBY CLUB

KS POSNANIA POZNAŃ

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

PATRONAT MEDIALNY

WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE

Nasza strona
Działamy:
SUKCES POSNANII
Wczorajszy mecz Posnanii z Budowlanymi Lublin, mimo zwycięstwa Gospodarzy nie wnosił żadnych zmian do tabeli Ekstraligi rugby. Pamiętać jednak należy, że ta moralna zaliczka jest niezwykle istotna przed najbliższym spotkaniem tych zespołów w najbliższą sobotę.

Wczorajsze spotkanie na Wingoradach było spektaklem jednego aktora, gdzie w roli głównej wystąpiła Posnania. Mimo, iż wynik otworzyli Budowlani kopem na słupy, nie byli w stanie w przekroju całego meczu powstrzymać świetnie dysponowanych Muszkieterów. Jedynie do 30 minuty wynik zmieniał się z korzyścią dla każdej ze stron. Najpierw Goście kopali skutecznie na słupy, następnie w odpowiedzi Leszek Krysztofiak wdarł się na pole punktowe rywali, a kopiąc podwyższenie Daniel Trubus dołożył 2 punkty. Kolejne punkty zdobyli Goście w wyniku przyłożenia i celnego podwyższenia. Odpowiedź Gospodarzy była praktycznie natychmiastowa dzięki brawurowej akcji zespołu, którą wykończył Patryk Wyrwas. Mimo, iż Trybi się pomylił, Posnania wyszła na prowadzenie, którego nie oddała już do ostatniego gwizdka arbitra.
Do końca pierwszej części spotkania obydwa zespoły pokusiły się jeszcze o zdobycze punktowe ustalając wynik 24:15 dla Posnanii.

Druga połowa rozpoczęła się od kolejnego mocnego akcentu Posnanii, która dzięki siedmiopunktowej akcji, powiększyła swoją zdobycz do 31 "oczek". Goście postanowili odpowiedzieć tym samym, co udało się po dwudziestominutowym odbijaniu się od muru poznańskiej obrony, która na dziesięciu metrach dzielących Budowlanych od położonia punktów, stawiła znakomity opór.
Posnania miała szansę na kolejne 3 punkty, które Daniel Trybus miał dorzucić w wyniku wykrzystania karnego, jednak ...... piłka odbiła się od słupa i wróciła na pole gry.

Wynik spotkania 31:20 w pełni odzwierciedla sytuację, jaka miała miejsce na boisku. Znakomicie dysponowana i zdeterminowana Posnania miała swój pomysł na końcowy sukces ale przede wszystkim na styl gry we wczorajszym spotkaniu, który zdołała narzucić rywalom od pierwszych minut. Kontunuacyjna gra ręką pozwalała na rozegranie kolejnych faz i zdobywanie tak potrzebnych metrów boiska. Ciężka praca młyna przyniosła również swoje efekty w postaci wejść, z którymi defensywa Lublina nie potrafiła sobie poradzić.

Natomiast z drugiej strony, mimo, że w ataku Budowlani starali się zdominować Muszkieterów grą formacji młyna, to w trakcie spotkania nie było momentu by taktyka ta przynosiła Gościom oczekiwany sukces. Znakomicie zorganizowana gra, pełna poświęcenia i gotowa do konfrontacji postawa zawodników Posnanii sprawiła, że Budowlani chwilami stawali się bezsilni. Koncepcja Gości polegająca na zdobywaniu pola i tworzeniu wyłomów ciężkimi zawodnikami, nie sprawdzała się. Koncepcja rozegrania piłki poprzez atak nie miała także szans na realizację, gdyż gracze Gości byli natychmiast odcinani od podań, a skracanie pola gry dopełniało całości.

Spotkanie Posnanii z Budowlanymi warto było zobaczyć by przekonać się, iż drużyna Muszkieterów, potrafi grać dobre, zespołowe rugby. Zobaczyć, iż Muszkieterowie mają pomysł na grę, a co najistotniejsze, potrafią zdominować zespół przeciwny narzucając swoją koncepcję i konsekwentnie ją realizować od początku, do ostatniego gwizdka sędziego.

Już dzisiaj zapraszamy Was na mecz Budowlanych z Posnanią, który rozegrany zostanie w Lublinie, 25 maja, o godzinie 14.00. Stawką spotkania będzie 5. miejsce w Ekstralidze rugby. Relację z tego meczu również będziemy prowadzili na bieżąco.

Punkty dla Posnanii zdobywali: zdobyli: R. Bosiacki-5, K. Kokotkiewicz-5, P. Wyrwas-5, M. Jafra-5, L. Krysztofiak-5, D. Trybus-5 .Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?