Oficjalna strona sekcji rugby KS Posnania Poznań
slide01 slide01 slide01 slide01
NABÓR DO
SEKCJI RUGBY
NABÓR
AKTUALNOŚCI !

POSNANIA_RUGBY 7

BLACK ROSES

SARMACI RUGBY

JESTEŚMY TUTAJ

ODWIEDZILI NAS
free counters
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
POSNANIA RUGBY CLUB

KS POSNANIA POZNAŃ

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

PATRONAT MEDIALNY

WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE

Nasza strona
Działamy:
OTO SŁOWO TRENERA
Trener Domini Machlik: W mojej ocenie mijający właśnie sezon Ekstraligi rugby 2012/2013 był dla Posnanii udany. Borykający się z permanentnymi problemami natury finansowej zespół Muszkieterów w pełni zasłużył na 6. pozycję w tabeli. Na szale naszej obecnej sytuacji złożył się przede wszystkim szereg sytuacji zarówno tych niekorzystnych, jak i sprzyjających drużynie. Argumentem in minus jest przede wszystkim ciągły brak stabilności finansowej klubu i sekcji, a co się z tym bezpośrednio wiąże brak obozów przygotowawczych wprowadzających zawodników czy to w rundę jesienną czy wiosenną. Poza tym w rundzie wiosennej zawodników trapiły kontuzje, które co prawda są nieodłącznym elementem sportu, jednak z uwagi na ilość trenujących, nas dotykają w dwójnasób.
Do argumentów in plus zaliczyć można przede wszystkim determnację i wolę walki Muszkieterów. Rugby jest sportem dla ludzi, którzy fascynują się tą dyscypliną i sprawia im to dodatkowo frajdę. Dlatego z mojego punktu widzenia oraz biorąc pod uwagę realia, cieszmy się, że jest jeszcze taka młodzież i mężczyźni, którzy się w rugby angażują. Zawodnicy Posnanii, co wielokrotnie podkreślałem, trenują kiedy tylko mogą i kiedy tylko czas oraz obowiązki zawodowe i rodzinne im pozwalają. W związku z tym zdarzają się, co zrozumiałe sytuacje, kiedy nie mogą wziąć udziału w meczu bądź treningu. Dlatego korzystając z okazji, PRAGNĘ WSZYSTKIM I KAŻDEMU Z OSOBNA PODZIĘKOWAĆ ZA GRĘ, ZA ZAANGAŻOWANIE ORAZ SERCE I ZDROWIE, KTÓREGO NIKT WAM (niestety) NIE ZWRÓCI. Po latach gry tak, jak mnie pozostanie Wam satysfakcja, piękne wspomnienia, których nikt nie zabierze.

Oceniając naszą grę, muszę przyznać obiektywnie, iż zdarzały się zarówno mecze z których jestem, jako trener zadowolony, jak i takie, które z powodu trywialnych błędów zdarzało nam się przegrać. Oczywiście końcowy sukces, jak i porażka jest wektorem wielu składowych większości których jestem jako szkoleniowiec świadomy. Przyczyn było parę. Przede wszystkim kontuzje zawodników podstawowego składu, których zmuszony byłem zastępować graczami z mniejszym doświadczeniem boiskowym. Zawodnicy ci sprawdzili się niejednokrotnie w ciężkich warunkach, niemniej to czas wpłynie na to, że ich umiejętności wykorzystywał będę częściej. Liczę na to, że motywację i chęci, które obserwuję u tych graczy zaowocują ich osobistym rozwojem i uznaniem na placu gry.


Podsumowując: Na tle drużyn stricte zawodowych nasze 6. miejsce w tabeli jest adekwatne do całości sytuacji. Wyczerpujące treningi, chęć i wola walki, z jednej strony, zaś z drugiej ciągłe tarapaty finansowe złożyły się na końcowy efekt.

Jeszcze raz Dziękuję Wszystkim za ten przepracowany na treningach sezon i mimo, że nie było łatwo w przyszłym sezonie będzie ..... jeszcze trudniej ;)#1 | Maka dnia maj 28 2013 21:23:32
Domino, dziękuję jako kilkunastoletni zawodnik rugby i wychowanek Posnani za szanse, wierze że jeszce nie pora kończyć naszej wspołpracy Trenerze... Dzięki chłopaki!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?