Oficjalna strona sekcji rugby KS Posnania Poznań
slide01 slide01 slide01 slide01
NABÓR DO
SEKCJI RUGBY
NABÓR
AKTUALNOŚCI !

POSNANIA_RUGBY 7

BLACK ROSES

SARMACI RUGBY

JESTEŚMY TUTAJ

ODWIEDZILI NAS
free counters
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
POSNANIA RUGBY CLUB

KS POSNANIA POZNAŃ

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

PATRONAT MEDIALNY

WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE

Nasza strona
Działamy:
ŚWIĘTO RUGBY
Kiedy w dniach 12- 14 marca przebywała w Wielkopolsce delegacja FIRA AER w osobach: Prezydenta, Jean- Claude Baque i Regionalnego Managera Rozwoju, Michela Arapillange, którzy osobiście przyjechali, aby dokonać wizytacji obiektów prawdopodobnych Mistrzostw Europy Juniorów do lat 18 w kwietniu 2014 r, wiedzieliśmy, że organizacja znajdzie się w naszych rękach. Teraz jednak jest to już przesądzone. Święto rugby odbędzie się w Wielkopolsce, a podkreślić trzeba, iż takiego turnieju jeszcze w Polsce nie było. Nie chodzi tylko o to, że przyjadą 24 drużyny i ponad 1000 kibiców. Dla nas to niesamowita okazja do promocji rugby w regionie. Mam nadzieję, że po mistrzostwach w każdym z ośrodków będziemy mieli przynajmniej jedną drużynę młodzieżową - tłumaczył Jacek Kalka, Kierownik Posnanii i członek komitetu organizacyjnego ME.

Mistrzostwa Europy Juniorów w 2014 roku rozegrane zostaną na obiektach Wielkopolskich klubów sportowych w Poznaniu, Gnieźnie, Opalenicy, na Plewiskach, w Grodzisku, Szamotułach, Pobiedziskach, Żerkowie z podziałem na 3 grupy: Elitę, grupę A i grupę B.

Elitę stanowią najlepsze zespoły Europy, czyli Anglia - obrońca tytułu, Francja, Irlandia, Włochy, Szkocja, do których dołączą dwie drużyny wyłonione w turnieju barażowym rozegranym pomiędzy reprezentacjami: Portugalii, Gruzji, Rosji oraz Hiszpanii. Spotkania tej grupy rozgrywane będą w Opalenicy, Grodzisku oraz w Plewiskach.

Młoda Reprezentacja Polski prowadzona przez Krzysztofa Okapę, na co dzień trenera Budowlanych Lublin zagra w grupie A, gdzie rywalizacja toczona będzie na obiektach w Poznaniu, Gnieźnie, Szamotułach i Pobiedziskach. Polacy zagrają w tej grupie z nr 3, co oznacza, że swój pierwszy mecz rozegrają z zespołem rozstawionym z nr 6.

- Przymiarki są takie, by spotkania Polaków odbywały się m.in. na stadionie przy Słowiańskiej. Władze europejskiej federacji nie zaakceptują jednak tego pomysłu bez modernizacji obiektu. Mam na myśli przesunięcie płyty w stronę trybun, zasianie nowej trawy i montaż nawodnienia. Podejrzewam, że potrzebujemy na to minimum 100 tys. zł. Jeśli nie będziemy mieli tych środków, to wtedy boisko Posnanii może się stać bazą treningową - podkreślił Kierownik I Zespołu Posnanii J. Kalka.

Rozgrywki grupy B prowadzone będą w Żerkowie i Pobiedziskach oraz częściowo w Gnieźnie. - Pod uwagę braliśmy jeszcze Wronki, ale francuscy działacze uznali, że położenie ponad 60 km od lotniska dyskwalifikuję tę kandydaturę. A szkoda, bo stadion we Wronkach ma przecież bardzo nowoczesne zaplecze - informuje J. Kalka.

Jednoznacznie rozstrzygające decyzje organizacyjne zapadną po rozmowach Prezesa Wielkopolskiego Okręgowego Związku Rugby, Kazimierza Olejniczaka, z przedstawicielami samorządów miast, w których będzie rozgrywany turniej.

Organizacja imprezy tej rangi, to nie tylko prestiż i odpowiedzialność lecz także niepowtarzalna okazja, by przyjrzeć się grze, taktyce i szkoleniu najlepszych europejskich zespołów młodzieżowych - podkreśla również Trener Posnanii Poznań, Dominik Machlik.

Dlatego też w kontekście organizacji Mistrzostw Europy Juniorów, Zarząd Posnanii podejmuje wysiłki w celu modernizacji obiektu przy ul. Słowiańskiej, co w znaczącym stopniu ma wpłynąć na promocję nie tylko rugby, jako dyscypliny lecz przede wszystkim wydarzenia sportowego tej rangi, jakim są Mistrzostwa.

- Gdyby zakładany przez nas plan rozbudowy i modernizacji boiska się powiódł, to jesienią obiekt nie mogłoby być używany. W takiej sytuacji mecze Ekstraligi zmuszeni bylibyśmy przenieść na inne stadiony. Dlatego też ze wszech miar sensowne byłoby rozgrywanie ligowych meczów rugby w tych ośrodkach, które będą gospodarzami kwietniowych ME. Na pewno byłaby to świetna promocja mistrzostw, które na pewno na długo pozostaną w pamięci Wielkopolan - przekonuje J. Kalka.

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?