Oficjalna strona sekcji rugby KS Posnania Poznań
slide01 slide01 slide01 slide01
NABÓR DO
SEKCJI RUGBY
NABÓR
AKTUALNOŚCI !

POSNANIA_RUGBY 7

BLACK ROSES

SARMACI RUGBY

JESTEŚMY TUTAJ

ODWIEDZILI NAS
free counters
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
POSNANIA RUGBY CLUB

KS POSNANIA POZNAŃ

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

PATRONAT MEDIALNY

WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE

Nasza strona
Działamy:
PRZYGOTOWANIA POSNANI DO SEZONU

Krzysztof Zając, 34 lata, 180 cm wzrostu, 89 kg wagi. Wychowanek Budowlanych Łódź, przygodę z rugby rozpoczął w wieku 14 lat. Wielokrotny reprezentant Polski w różnych kategoriach wiekowych (m.in. udział w pamiętnym meczu rozegranym w Tuluzie w roku 1998, kiedy to reprezentacja Polski pokonała USA). W wieku 28 lat rozegrał jeden sezon w barwach Posnani Poznań, kiedy to Muszkieterowie zajęli 4. miejsce w rozgrywkach Ekstraligi rugby. Od lipca 2013 roku Trener-Asystent formacji ataku Posnani.
Prywatnie żonaty, syn: Staś.

Redakcja: Witamy Krzysztofie ponownie w Poznaniu. Jak oceniasz zespół seniorów po pierwszych treningach ?

Krzysztof Zając: Witam również. Jestem pozytywnie zaskoczony progresem, jaki poczynili zawodnicy drużyny seniorskiej Posnani w ostatnim okresie 2 lat. Do tej pory również z dużym zainteresowaniem obserwowałem wychowanków poznańskiego klubu w niższych kategoriach wiekowych. Sukcesy, jakie odnoszą w rozgrywkach rugby 15 i 7-osobowego dają znakomitą prognozę na grę w drużynie seniorskiej.

Red.: Mając tak duże doświadczenie, jaka jest Twoja wizja prowadzenia formacji ataku ?

K.Z.: Oprócz zdobytego doświadczenia, jako zawodnik, miałem także okazję prowadzenia przez jeden sezon zespołu rugby w Niemczech. Ponadto byłem trenerem takich drużyn, jak Gentleman's Łódź oraz drużyny Uniwersytetu Medycznego.
Moja wizja prowadzenia formacji ataku jest spójna z celem i metodami preferowanymi przez Trenera Dominika Machlika. Zakładamy mianowicie , iż będziemy grać, jak Argentyna w obronie i jak Anglia w ataku. Uważam bowiem, że czerpać należy z jak najlepszych wzorców przy założeniu, iż grę należy dostosować do zawodników, a nie odwrotnie.

Red.: Na czym zatem polegać będą innowacje ?

K.Z.: Prowadzone przeze mnie jednostki treningowe opierać się będą przede wszystkim na podniesieniu intensywności. Cel ten jest jak najbardziej realny zważywszy na potencjał poznańskiego zespołu opartego w ataku na Reprezentantów Polski rugby 7 i 15. osobowego.
Zamierzam ponadto zintensyfikować zajęcia w oparciu o ćwiczenia pobudzające refleks i motorykę graczy. Jestem zwolennikiem koncepcji opierającej rozwój o zasadę: Więcej jakości, mniej siły.

Red.: Zespół Posnani dotychczas prowadzony był tylko przez jednego Trenera, którym obecnie jest Dominik Machlik. Jak wygląda Wasza współpraca i czy macie wspólną wizję szkolenia ?

K.Z.: Trener Machlik precyzyjnie określił swoje oczekiwania w szkoleniu formacji ataku. Skupiać się zatem będziemy na wspólnym celu, którym jest walka o czołowe lokaty w Ekstralidze. Maje wysiłki zmierzać będą w kierunku ustawienia ataku na konsekwentnej i dynamicznej grze ręką i co równie istotne, na agresywnej obronie.

Na zakończenie, zapytany przez Redakcję o najbliższe plany, Trener D. Machlik odpowiedział:

D. Machlik: Przed inauguracją czekającego nas sezonu 2013/2014 kładziemy olbrzymi nacisk na kolejne etapy przygotowań, traktowane, jako jednostki treningowe, czyli Mistrzostwa Polski w rugby plażowym oraz Mistrzostwa Polski w rugby 7. Starty te dadzą nam odpowiedź na pytanie, na jakim etapie przygotowań znajdujemy się obecnie oraz nad jakimi elementami gry musimy jeszcze popracować. Obecność i doświadczenie Krzysztofa Zająca, wprowadza oczywiście nową jakość w grę drużyny, jednakże zdajemy sobie wszyscy sprawę, jaki wysiłek i praca nas czeka w kontekście upragnionego celu do którego zmierzamy. Jestem przekonany, iż udział Krzysztofa w szkoleniu zespołu, stanowi kolejną wartość dodaną do sumowanego przeze mnie potencjału zespołu Posnani.

Zachęcam więc sympatyków rugby do śledzenia naszych poczynań i sukcesów, w co wierzę, na naszej stronie internetowej.

Red.: Dziękuję Wam za rozmowę.


#1 | tito dnia sierpień 04 2013 12:05:53
Witam wszystkich sympatyków Muszkieterów, Black Roses oraz rugby w ogóleSmile Estyma dla Krzysztofa Zająca vel Zaji za zaangażowanie i pełną profeskę! Dużo radości i pozytywnych emocji widząc Cię znowu przy SłowiańskiejSmilepozdro666
#2 | Pawelek dnia sierpień 05 2013 21:26:10
Fajnie, że coś się dzieje. Jak wyżej napisano witamy w Poznaniu. Mam nadzieję na wspólne, wspaniałe chwile.
Pzdr4all
#3 | Cyklop dnia sierpień 06 2013 15:53:09
:x
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?