LIGA NABIERA ROZPĘDU.
I gra w najbliższych tygodniach bez przerwy, aż do turnieju "siódemek" Hodura Cup 2006. Natomiast przed Posnanią coraz trudniejsi rywale. Już w sobotę, o godz. 15:00, przy ul. Słowiańskiej, kolejna porcja emocji- przeciwnikiem gospodarzy będzie dobrze spisujący się, mimo ostatniej dotkliwej porażki z Lechią, Orkan Sochaczew. Dwa wyjazdowe sukcesy /w Lublinie i Krakowie/ ekipy prowadzonej od jesieni przez Zdzisława Szczybelskiego, robią wrażenie. Zwiastuje to z pewnością nieco wieksze emocje, niż... tydzień temu w Lublinie, gdzie Posnania, wciąż pretendująca do medalu MP, prowadzenie objęła już po 15 sekundach!
W obozie poznaniaków, przygotowania, mimo świąt państwowych, przebiegają bez zakłóceń, chociaż kilku graczy narzeka na drobne urazy, to jedynie występ Łukasza Tietza stoi pod znakiem zapytania. Jeśli weźmie się jednak pod uwagę, że w ostatnim spotkaniu, na pozycji łącznika młyna grali Tytus Sieńczak i Sebastian Chwaszcz, a kontuzjowany w okolice pleców, popularny "Ticek" grał po przerwie na... obronie, to trudno nazwać to ewidentnym osłabieniem. Najprawdopodobniej, dojdzie do zdrowia ze stłuczonym barkiem, grający ostatnio dobre mecze, Jakub Krzesiński. I tu jednak nie ma problemu, Posnania dysponuje 4-5 środkowymi. Zresztą, gdyby zmian w meczach można było dokonywać więcej niż siedem, trener K. Baraniecki z pewnością skorzystałby z tego przywileju niejednokrotnie...