Oficjalna strona sekcji rugby KS Posnania Poznań
slide01 slide01 slide01 slide01
NABÓR DO
SEKCJI RUGBY
NABÓR
AKTUALNOŚCI !

POSNANIA_RUGBY 7

BLACK ROSES

SARMACI RUGBY

JESTEŚMY TUTAJ

ODWIEDZILI NAS
free counters
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
POSNANIA RUGBY CLUB

KS POSNANIA POZNAŃ

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

PATRONAT MEDIALNY

WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE

Nasza strona
Działamy:
NOWY TRENER KADRY KOBIET
W piątek Zarząd Związku dokonał wyboru i akceptacji szkoleniowców, którzy w najbliższym sezonie będą mieli okazję pracować z kadrami narodowymi.

Spośród trzech zgłoszonych w konkursie zamkniętym kandydatów na trenera kadry kobiet najwięcej głosów otrzymał Tomasz Kapustka, który zastąpi na tym stanowisku mającego olbrzymie zasługi w popularyzacji żeńskiego rugby w Polsce, Jarosława Batora (objął właśnie drużynę Master Pharm Budowlani SA Łódź).

Nowy szkoleniowiec żeńskiej reprezentacji to absolwent Akademii Wychowania Fizycznego. Trener II klasy. Odbył roczne szkolenie oficerów rozwoju, prowadzone przez FIRA- AER, ukończył kurs IRB (licencjonowany edukator światowej federacji rugby), aktualizowany w 2010. Prowadzi drużyny juniorów, kadetów, młodzików KS Posnania Poznań (1989-1990, 2000-2013). Pełni funkcję trenera koordynatora wojewódzkiego kadr wojewódzkich Wielkopolski (2008-2013). Pełnił funkcje Kierownika reprezentacji U 18 (trzykrotny udział w ME). Od jesieni 2012 prowadzi drużynę kobiet Black Roses Posnania Poznań, zespół zajął II miejsce w turnieju finałowym w Warszawie, oraz IV w klasyfikacji generalnej sezonu 2013. W sobotę jego utworzony zaledwie przed rokiem zespół wygrał rywalizację w rugby plażowym.

Zaakceptowani zostali także asystenci trenerów kadry seniorów i do lat 19. Markowi Płonce w pracy z kadrą pomagał będzie wielokrotny reprezentant kraju, osiągający sukcesy zawodnicze i trenerskie (mistrzostwo z Arką Gdynia) – Dariusz Komisarczuk. Natomiast z Andrzejem Kozakiem na turniej do Portugalii wyjedzie w roli asystenta opiekujący się młodzieżowcami i kadrą 7 trener Krzysztof Folc.

źródło: pzrugby


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?