Oficjalna strona sekcji rugby KS Posnania Poznań
slide01 slide01 slide01 slide01
NABÓR DO
SEKCJI RUGBY
NABÓR
AKTUALNOŚCI !

POSNANIA_RUGBY 7

BLACK ROSES

SARMACI RUGBY

JESTEŚMY TUTAJ

ODWIEDZILI NAS
free counters
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
POSNANIA RUGBY CLUB

KS POSNANIA POZNAŃ

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

PATRONAT MEDIALNY

WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE

Nasza strona
Działamy:
KOLEJNE PEWNE ZWYCIĘSTWO. Posnania- Orkan 49:8 (22:3)
Nie zawiedli się kibice rugby w Poznaniu. Nie zawiedli i nie nudzili, bo rozgrywany przy pięknej pogodzie (ale i porywistym wietrze) mecz z Orkanem, mimo różnicy dzielącej obydwie drużyny, był bardzo ciekawy, momentami dość wyrównany, a przede wszystkim obfitował w inetersujące akcje. Dominacja gospodarzy nie podlegała jednak dyskusji od pierwszego kwadransa (od 5:0 w 5'), a przewaga rosła systematycznie (15:3 w 25' i 22:3 w 40'). Druga odsłona to systematycznie "dokładane" punkty, a końcowy wynik jest odzwierciedleniem zarówno rosnacej przewagi, nierównej gry Posnanii, jak i ładnych okresów przewagi sochaczewian (honorowe przyłożenie Z. Korkotadze w 65' na 39:8). I choć wygrana 49:8 jest bardzo okazała, to solidna ekipa Orkana tanio skóry nie sprzedała. Ton grze formacji młyna nadawał pozyskany zimą, jeden z trzech Gruzinów, Zurab Korkotadze, często podnoszący jako "8" piłkę i uruchamiający maule. Atakiem dyrygował poprawnie grający (ale zdecydowanie w cieniu Jurija Buchały), wypożyczony z Łodzi, Bartłomiej Kraska. Wyróżniali się także dwaj obrońcy gości, bardzo młodzi Dawid Banaszek i Tomasz Stańczak.
Grającą "zrywami" Posnanię mecz ten nie kosztował zbyt wiele sił, zwłaszcza w II połowie, granej z wiatrem, łatwiej zdobywaliśmy teren (kilkudziesięciometrowymi kopami Buchały) i punkty (po błyskotliwych akcjach). Szkoda kilku kontuzji, które wymusiły wcześniejsze zmiany u Muszkieterów, a które budzą lekki niepokój przed jakże ważnymi zawodami z Lechią w Gdańsku ( Krzysztof Wojcieszak i Bartosz Szumiński).
W, jak zawsze surowej, ale obiektywnej ocenie trenera zwycięskiej drużyny, były momenty ładnej, widowiskowej, konsekwentnej gry, ale mieliśmy również fazy przestoju, broniąc nie do końca agresywnie i oddając pole i inicjatywę ambitnym gościom. Gdyby nie to, rezultat mógłby być o wiele bardziej okazały, a skończyło się na 40-punktowej różnicy, co oczywiście jest powodem do satysfakcji- Posnania, obok Blach Pruszyński, stała się jednym z dwóch najbardziej ofensywnych zespołów polskiej ligi!
Punkty dla Posnanii: J. Buchało- 24 (1T,5C,3P), S.Więciorek-10 (2T), T. Gruszczyński, D. Machlik i M. Kwiatek- po 5 (1T)
Skład Posnanii: Kwiatek, Machlik, Michalczyk, Szumiński, Witczak, Wojcieszak, Najdek, Więciorek- Sieńczak- Buchało- Gruszczyński, Stangret, Krysztofiak, Korek, Czubaszewski
rezerwa: Rau /od 58'/, Adamczyk /od 44'/, Piszcz /od 58'/, Dudkowski /od 32'/, Chwaszcz /od 71'/, Kordys /od 41'/, Kujawski /od 41'/
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?