Oficjalna strona sekcji rugby KS Posnania Poznań
slide01 slide01 slide01 slide01
NABÓR DO
SEKCJI RUGBY
NABÓR
AKTUALNOŚCI !

POSNANIA_RUGBY 7

BLACK ROSES

SARMACI RUGBY

JESTEŚMY TUTAJ

ODWIEDZILI NAS
free counters
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
POSNANIA RUGBY CLUB

KS POSNANIA POZNAŃ

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

PATRONAT MEDIALNY

WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE

Nasza strona
Działamy:
BEZ PRZESADY: "KLASYK". Posnania- Blachy 36:21 (14:7)
Nieczęsto zdarza się taki mecz w naszej lidze. Nieczęsto Posnania wygrywa z Budowlanymi Łódź- ostatni raz zdarzyło się to równo dwa lata temu w Pucharze Polski. Dziś po meczu rozgrywanym na niespotykanie wysokim poziomie, lepsza wreszcie okazała się Posnania, która prowadziła od samego początku i nie oddała prowadzenia do ostatniej minuty, wygrywając z liderem z Łodzi 36:21, a do przerwy 14:7.
Mimo wyraźnej wygranej, długo losy meczu były nierozstrzygnięte, ale w najbardziej newralgicznym momencie, kiedy goście doszli Muszkieterów w 74 minucie na 24:21, poznaniacy pokazali "charakter" i po czterech minutach odzyskali bezpieczny dystans, czyli 10 "oczek" przewagi. Końcówka to był juz "miód na usta" rozentuzjazmowanych i wyjątkowo rozśpiewanych kibiców- fantastyczna akcja całej drużyny, wykończona przez wszędobylskiego Krzyśka Wojcieszaka, który jako III- liniowiec, miał w obowiązku być na skrzydle i po przekopie, sam zakończył akcję, pieczętującym wiktorię Posnanii przyłożeniem na 36:21!
Wcześniej byliśmy świadkami wyrównanego od początku do końca pojedynku, zespołów preferujacych ten sam styl: mocne "otwarcie" młynem i dalej błyskotliwa gra atakiem, z wykorzystaniem świetnych środków i superszybkich skrzydeł.
-"Szkoda, że przegrali te mecze na jesień, bo teraz są najlepsi w lidze"- mowi jeden z wyróżnionych mini żaków, znamionując sporą wiedzę. I nie ma w tych słowach przesady: kąśliwym, precyzyjnie przygotowanym atakom Blach, poznaniacy przeciwstawiają ich broń- zdetrminowaną, konsekwentną i żelazną obronę. W pierwszej połowie myli się ona tylko raz i to pod koniec czasu gry, po kilkunastominutowej przewadze i sporym naporze, łodzianom udaje się, w doliczonym czasie "odrobić" siedem punktów z czternastopunktowej straty.
Druga odsłona zaczyna się niemal identycznie, po naporze na przedpolu i kolejnym młynie dyktowanym, Stanisław Więciorek decyduje się podnieść piłkę i nieatakowany agresywnie przez łodzian, ślizgając się" po obronie, zanosi punkty w narożnik pola. Odpowiedź rywali jest jednak natychmiastowa- goszcząc na naszych 22 metrach, udaje im się stworzyć przewagę na skrzydle i w sposób niezagrożony zanieść punkty (Rafał Sajur), które tym razem poprawia, wprowadzony po przerwie Tomasz Grodecki.
Na kolejne punkty czekamy niecały kwadrans, po serii rzutów karnych dla Posnanii 15,10 i 5 metrów od pola, ofiarnym i mocnym wejściem w żywą tarczę obrony Blach, popisuje się Siergiej Suchich (ze wsparciem Krzyśka Witczaka), rehabilitując się tym samym za kilka wcześniejszych strat. Z 19:14 robi się bezpieczne 24:14, ale nie na długo. Po 9 minutach, akcję Piotra Korka z I połowy kopiuje, znany z szybkości, Konrad Pisarek, przykładając między słupami, co pozwala T.Grodeckiemu "dopełnić formalności". Właśnie w tym momencie Budowlani zbliżają się na 3 oczka!
Na szczęście juz cztery minuty póżniej, trybuny /około 2000 widzów/, znowu mają okazję do euforii: Tomek Gruszczyński wykańcza zespołową akcję, obsłużony świetnym podaniem Kamila Dudkowskiego, a ponieważ kładzie prawie między słupy, poprawka Buchały jest formalnością... A 31:21 pozwala już realnie myśleć o końcowej wygranej! Mimo, że za moment jest znów gorąco, tym razem przed polem Posnanii, to ona, wychodząc z głębokiej defensywy, zadaje rywalowi w ostatnich sekundach meczu , decydujący cios. Jego wykonawcą jest wspomniany wcześniej K. Wojcieszak! Końcowy gwizdek zagłusza totalna wrzawa na trybunach, "bohaterowie ostaniej akcji" padają sobie w objęcia, a potem, całym składem, dziękują rekordowej w historii klubu publice... Brawom i radości nie ma końca, a łodzianie leżąc lub klęcząc, przeżywają porażkę.
Punkty dla Posnanii: S.Więciorek- 10, J.Buchało-6, S.Suchich, T. Gruszczyński, K.Wojcieszak i P. Korek- po 5
Punkty dla Blach: R.Sajur, K.Pisarek i M.Pabjańczyk- po 5, T.Grodecki- 4, Ł.Zamerski-2
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?