Oficjalna strona sekcji rugby KS Posnania Poznań
slide01 slide01 slide01 slide01
NABÓR DO
SEKCJI RUGBY
NABÓR
AKTUALNOŚCI !

POSNANIA_RUGBY 7

BLACK ROSES

SARMACI RUGBY

JESTEŚMY TUTAJ

ODWIEDZILI NAS
free counters
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
POSNANIA RUGBY CLUB

KS POSNANIA POZNAŃ

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

PATRONAT MEDIALNY

WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE

Nasza strona
Działamy:
RBS 6 Nations
Już w najbliższy piątek, 6 lutego rozpocznie się kolejna edycja Pucharu Sześciu Narodów.

Warto pamiętać, iż Puchar Sześciu Narodów 2015 (Six Nations Championship 2015, a także od nazwy sponsora turnieju, Royal Bank of Scotland – RBS 6 Nations) – szesnasta edycja Pucharu Sześciu Narodów, to najważniejsze międzynarodowe zawody w rugby w Europie i najstarszy turniej rugby na świecie. Biorą w nim udział męskie reprezentacje narodowe Anglii, Francji, Irlandii, Szkocji, Włoch i Walii.

Ten najstarszy turniej w światowym rugby zainaugurował swą historię w 1882 roku. W pierwszym rozegranym meczu na St Helens Ground w Swansea Anglia pokonała Walię 26-0. W pierwszych latach uczestniczyły w nim cztery reprezentacje: Anglia, Irlandia, Szkocja i Walia. Początkowo nie brakowało problemów organizacyjnych, m.in. w latach 1885, 1887 i 1889 nie udało się dokończyć rozgrywek. W roku 1910 po raz pierwszy zagrała w turnieju Francja i od tej pory pięć reprezentacji rywalizowało o Puchar Pięciu Narodów przez dziewięć dekad, z przerwami spowodowanymi głównie wybuchami wojen (w latach 1914-1920 i 1940-1946). W 2000 r. do rywalizacji dopuszczono szósty kraj – Włochy i w tej formule rozgrywki toczą się do dziś.

W ramach rozgrywek o Puchar Sześciu Narodów toczy się także walka o Triple Crown, czyli najlepszą sposród drużyn tzw. "Home Nations". Jeżeli Anglia, Irlandia, Szkocja lub Walia pokona wszystkich rywali z Wysp Brytyjskich w jednym cyklu rozgrywek zdobywa trofeum.

Drużyna rugby, której uda się pokonać wszystkich pięciu rywali zdobywa Grand Slam. Najsłabszy zespół rozgrywek otrzymuje mało prestiżowe wyróżnienie tzw. drewnianej łyżki (wooden spoon).

Istnieją także inne trofea o mniejszym znaczeniu: Calcutta Cup – otrzymuje zwycięzca meczu Anglia-Szkocja, Millennium Trophy – zwycięzca meczu Anglia-Irlandia, Giuseppe Garibaldi Trophy – zwycięzca meczu Francja-Włochy, Centenary Quaich – Szkocja-Irlandia, a Le Crunch – Anglia-Francja.

Tegoroczna edycja 6. Nations Cup rozpocznie się o godzinie 21:00 czasu polskiego od spotkania Walii z Anglią na Millennium Stadium. Kolejne mecze rozegrają ze sobą w sobotę (7 lutego): Italia z Irlandią oraz Francja ze Szkocją.

Składy każdego zespołu oraz statystyki spotkań możecie zobaczyć na stronie: RBS 6 NationsBrak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?