Oficjalna strona sekcji rugby KS Posnania Poznań
slide01 slide01 slide01 slide01
NABÓR DO
SEKCJI RUGBY
NABÓR
AKTUALNOŚCI !

POSNANIA_RUGBY 7

BLACK ROSES

SARMACI RUGBY

JESTEŚMY TUTAJ

ODWIEDZILI NAS
free counters
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
POSNANIA RUGBY CLUB

KS POSNANIA POZNAŃ

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

PATRONAT MEDIALNY

WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE

Nasza strona
Działamy:
ZWYCIĘSTWO POLAKÓW
Mecz reprezentacji U18 Polski i Litwy, odbył się w Marianpolu w dniu 31.01.2015 roku. Rozegrano spotkanie w kwartach: 4 x 20 minut, w którym Polska wygrała 40:5. W meczu wystąpiło 24 zawodników.

Mecz miał charakter gry kontrolnej. Został rozegrany na krytym boisku piłkarskim o nawierzchni syntetycznej. Warunki klimatyczne były więc bardzo dobre. Brak słupów spowodował ograniczenie zdobyczy punktowych wyłącznie do przyłożeń, których w sumie zdobyliśmy osiem, a przeciwnik jedno. Mecz oceniam jako dobry, a głównym jego celem było: doskonalenie ofensywy i defensywy po stałych fragmentach gry oraz niwelowanie akcji przeciwnika. Celem dodatkowym było sprawdzenie formy zawodników, którzy w meczu sprzed dwóch tygodni w Gdyni nie wystąpili lub zagrali w mniejszym wymiarze czasowym. W Marianpolu Kadra Juniorów zagrała bez pięciu zawodników, powołanych w tym czasie na konsultację treningową Kadry U19 "rugby 7".

Nasz zespół zaprezentował się poprawnie na tle silnej fizycznie drużyny Litwy, ale ustępującej nam pod względem organizacji gry. Założenia przedmeczowe dotyczące taktyki w większości zostały zrealizowane. Zawodnicy w wielu momentach wykazali dojrzałość, zgranie i pewność siebie co jest dużym postępem w szkoleniu. Nie uniknęliśmy jednak błędów w postaci: niedokładnego wsparcia w przegrupowaniach, złego ustawiania się w obronie i na pozycjach skrzydłowych ataku oraz błędów w realizacji szerokiej gry ofensywnej (boisko miało około 76 m szerokości).

Na pochwałę zasługuje cała formacja młyna, która zdominowała przeciwników w aucie. Indywidualnie chciałbym wyróżnić:
· nr 9 Pawła Boczulaka, który bardzo dobrze kierował grą,
· nr 8 Dominika Nowińskiego za wzorowe pełnienie w tym meczu obowiązków kapitana


Wynik w czasie meczu przedstawiał się następująco:


I - 15:5 (Nowiński 5, Wójtrowicz 5, Żarczyński 5)
II - 5:0 (Bracik 5)
III - 10:0 (Nowiński 5, Walczak 5)
IV - 10:0 (Cichosz 5, Wójtowicz 5)


Skład Reprezentacji Polski U18, która wystapiła w meczu z Litwą:

Zawodnicy młyna: Robert Kacprowicz (Dawid Hovahnnisyan), Dawid Kinast (Juliusz Walczak), Paweł Pepliński (Aleksander Michaus) - Przemysław Serafin (Adam Piotrowski), Maciej Żarczyński - Dominik Nowiński, Konrad Radliński (Kacper Olejniczak), Szymon Witkowski.

Zawodnicy ataku: Paweł Boczulak - Kamil Brzozowski, Robert Wójtowicz, Bartosz Pustkowski (Wojciech Brzezicki), Miłosz Bracik (Oskar Cichosz), Andrzej Szczęsny (Adrian Sajdowski), Patryk Topór (Dominik Machlik).

W kolejnym etapie przygotowań do ME 18 w Toulouse (27.03 – 04.04.2015 r.), gdzie pierwszy mecz gramy z reprezentacją Niemiec, potrzebujemy spotkania sparingowego z silniejszym przeciwnikiem niż drużyna Litwy. Niestety ale trudne jest znalezienie silnej reprezentacji (chociażby regionu Francji lub Anglii), która chciałaby zagrać z nami mecz towarzyski na przełomie lutego i marca.


źródło:pzrugby


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?