Oficjalna strona sekcji rugby KS Posnania Poznań
slide01 slide01 slide01 slide01
NABÓR DO
SEKCJI RUGBY
NABÓR
AKTUALNOŚCI !

POSNANIA_RUGBY 7

BLACK ROSES

SARMACI RUGBY

JESTEŚMY TUTAJ

ODWIEDZILI NAS
free counters
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
POSNANIA RUGBY CLUB

KS POSNANIA POZNAŃ

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

PATRONAT MEDIALNY

WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE

Nasza strona
Działamy:
MŁODE POKOLENIE RUGBY

Jak powszechnie wiadomo w „naszym małym rugbowym świecie”, sprawa naboru dzieci i młodzieży w całej Polsce nie wygląda tak, jakbyśmy tego chcieli. Mimo zakrojonej na szeroką skalę, akcji promocyjnej popularyzującej rugby tag w szkołach, wiele klubów notorycznie boryka się z brakiem świeżej krwi niemal we wszystkich kategoriach wiekowych.

Organizowane w szkołach pokazy, spotkania, prezentacje, nie zawsze przynoszą oczekiwane rezultaty. I w naszym klubie sprawa nie wyglądała najlepiej. Od zeszłego roku najmłodsze grupy prowadzi trenerka Anna Rybacka. Początkowo łącząc własne treningi w drużynie „Black Roses”, potem studia i pracę, z trenowaniem dzieciaków, poświęcała temu swój cały wolny czas. Przy wsparciu trenera Tomasza Kapustki, prowadziła nabory w poznańskich szkołach. Rezultatem początkowo nie były oszałamiające (zaledwie szóstka zawodników na treningach).

Jednak od września 2014 roku nastąpił prawdziwy przełom! Z tej przysłowiowej garstki dzieciaków, zrobiła się dwudziestka! Każdy, kto ma dzieci wie, jak trudno „ogarnąć” jedną pociechę, a co dopiero kilkunastoosobową grupę, przychodzącą regularnie na zajęcia!!! A ponieważ nie mieliśmy tylu dzieci w najmłodszych kategoriach już od lat, można było zacząć spoglądać w przyszłość z większym optymizmem. Jest to prawdziwa rocznikowa ‘mosaica’, gdyż dzieci mają od 5 do prawie 13 lat. W pewnym momencie pojawiła się pilna potrzeba wsparcia działań Ani, dlatego na artykuł- apel na naszej stronie, zareagował jeszcze nie tak dawno czynny zawodnik, Jacek „Jaca” Jóźwiak, wspomagając swoją koleżankę z drużyny żaków ;).

Wszyscy trenerzy wiedzą jak ciężko nieraz o koncentrację u starszych zawodników, którzy mają dłuższy staż treningów za sobą a co dopiero u młodziutkich zawodników, mających dopiero za sobą pierwsze doświadczenia z rugby! Swoistym testem dla naszych najmniejszych rugbistów był turniej I edycja Wielkopolskiej Ligi Rugby Tag w Poznaniu, zorganizowany już 26 września. Niestety, nie wypadł on najlepiej dla naszych podopiecznych, którzy przegrali wszystkie mecze, często dość wysoko. Lecz po tym pierwszym turniejowym przetarciu, jakby rugbowy duch samego Williama Webba Ellisa natchnął nasze dzieci (a może to zasługa trenerów?). W każdym bądź razie skończyły się pogaduchy na treningach, chłopaki i dziewczęta zaczęli słuchać tego co się do nich mówi i wykorzystywać tą wiedzę na boisku.

Na efekty nie trzeba było długo czekać. W jedną z niedziel października, odbył się kolejny turniej z udziałem naszej młodzieży. I tak po zaledwie trzech tygodniach grając z tymi samymi przeciwnikami, żacy przegrywali swoje mecze zaledwie różnicą jednego, dwóch punktów!!! Gdzie wcześniej ta różnica wynosiła dużo więcej :). Był to spory postęp godny uwagi. Natomiast nasi młodsi zawodnicy udowodnili to zajęciem 3 miejsca w kategorii mini żak w turnieju, za co należą się im ogromne brawa!! Kolejne, rozegrane w ramach regionalnej ligi turnieje (w Wolsztynie- 23 listopada i w Lesznie- 25 stycznia) pokazały, jak bardzo ważne jest ogrywanie się dzieciaczków i przenoszenie umiejętności, zdobytych na treningach- właśnie na płaszczyznę sympatycznej, zdrowej rywalizacji.

Oczywiście nie można zapomnieć o naszych maluchach czyli mini-mini żakach (najmłodsi mają właśnie po 5 lat!), a taką kategorie również mamy! Ci, którzy pokazują wielkie serce na treningach i na turniejach, robią szybkie postępy i naprawdę wielu starszych zawodników mogłoby się uczyć od nich dyscypliny i czystej radości, jaką czerpią z gry owalną piłką!!

Dlatego serdecznie zachęcamy wszystkich najmłodszych na zimowe treningi w każdą sobotę na godzinę 11:30 (hala „Posnanii”), by mogły poczuć prawdziwego ducha rugby! Jeszcze zimą, a także później- wiosną, planowane są kolejne starty i sportowe wyjazdy (w tym na letni obóz). A naszym najmłodszym zawodnikom pragniemy jeszcze raz serdecznie podziękować i życzyć dalszej wytrwałości i sumienności w treningach, a będą mogli spodziewać się kolejnych sukcesów i satysfakcji ze wspólnej sportowej pasji!


Artykuł powstał w wyniku rozmowy z trenerami mini mini, mini żaków i żaków: Anną Rybacką i Jackiem Jóźwiakiem.

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?