MINI MISTRZOWIE.
Wielki mecz z Blachami poprzedził finałowy turniej Mistrzostw Polski Dzieci i Młodzieży, rozgrywany przez dwa dni w Siedlcach. Tam wielki sukces odnieśli mini żacy Posnanii (10- i 11-latkowie), którzy wygrali rywalizację w najmłodszej klasyfikowanej grupie wiekowej, w stawce 10 zespołów. Razem z wcześniejszymi dobrymi występami w turniejach regionalnych (Mszana Dolna, Poznań, Chorzów), dało to im zwycięstwo w klasyfikacji generalnej i tytuł nieoficjalnego Mistrza Polski mini żaków!!!
Na sukces zapracował zespół grający przez cały sezon w składzie: Wojtek Kapustka /kapitan/, Staś Maćkowiak, Hugo Noszczyk, Aleks Luleczka, Wojtek Rybacki, Szymon Karkut, Oskar Soczewica i Maks Pażucha.
Pozostałym dwóm drużynom Posnanii poszło tym razem nieco gorzej: żacy (12 i 13 lat), mimo dobrej gry, zajęli w swojej grupie eliminacyjnej dopiero trzecie miejsce, co pozwoliło im walczyć co najwyżej o 7 lokatę. Tak też zostali sklasyfikowani w siedleckim turnieju. Nie udał się wyjazd do Siedlec młodzikom, którzy odnieśli w turnieju tylko jedno zwycięstwo, z rywalem z grupy regionalnej, UKS Gorce Raba Niżna (3:0) i zajęli 8 pozycję, choć przy wiekszej skuteczności i odrobinie szczęścia, to oni mogli zająć miejsce rywali w Małym Finale, bo Gorce wylądowały ostatecznie na 4 pozycji w turnieju. Zarówno żacy, jak i mlodzicy w "generalce" wylądowali na 6 pozycji, a łącznie Posnania, z 179 punktami, uzbieranymi przez wszystkie drużyny w ciągu sezonu, sklasyfikowana została na 4 miejscu, w gronie 27 klubów. I to chyba najlepsza ocena pracy szkoleniowej trenerów naszych najmłodszych rugbistów.