Oficjalna strona sekcji rugby KS Posnania Poznań
slide01 slide01 slide01 slide01
NABÓR DO
SEKCJI RUGBY
NABÓR
AKTUALNOŚCI !

POSNANIA_RUGBY 7

BLACK ROSES

SARMACI RUGBY

JESTEŚMY TUTAJ

ODWIEDZILI NAS
free counters
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
POSNANIA RUGBY CLUB

KS POSNANIA POZNAŃ

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

PATRONAT MEDIALNY

WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE

Nasza strona
Działamy:
DOBRY PROGNOSTYK PRZED MISTRZOSTWAMI
Przygotowania do Mistrzostw Europy w Rugby 7 ruszyły pełną parą. Weekendowa konsultacja w Gnieźnie pozwoliła trenerowi Krzysztofowi Folcowi na sprawdzenie obecnej formy seniorów, jak i młodzieżowców (U19).


W konsultacji udział wzięli:

Seniorzy: Przychocki, Zeszutek, Szablewski, Bosiacki, Gdula, Popek, Plichta D., Lament, Krzesniak, Duda, Sirocki, Rakowski.

U19: Budnik, Plichta M., Popiołek, Kępa, Nitschke, Kubalewski, Kaczmar, Witkowski, Pogorzelski, Urbaniak, Paraniak.


Odbyły się cztery jednostki treningowe, gdzie dwie były poświęcone na dopracowanie obrony drużynowej, poruszaniu się w linii, a dwie kolejne to mecze sparingowe. W zgrupowaniu wzięło udział 23 zawodników, więc trener Folc miał okazję przetestować trzy różne konfiguracje ustawień wyjściowych. Dodatkowo, w niedziele odbył się mini-turniej w którym wzięła udział drużyna Tytana Gniezno. Wyniki poszczególnych meczów nie miały znaczenia, a chodziło przede wszystkim o sprawdzenie na jakim etapie przygotowań są zawodnicy z polskich klubów.

Wśród seniorów w bardzo dobrej dyspozycji był zawodnik Arki Radosław Rakowski, w U19 wyróżnił się Mateusz Popiołek, dobrą informacją jest powrót do gry po kontuzji Daniela Trybusa, występował on gościnnie w drużynie Tytana i dobrze się zaprezentował.

Podczas konsultacji, mgr Dariusz Pietranis, doktorant w Zakładzie Teorii Sportu AWF w Poznaniu, przeprowadził testy motoryczne oraz dokonał pomiarów antropometrycznych wraz z analizą składu ciała kadrowiczów, stwierdzając przy tym wysoką dyspozycję uczestników konsultacji. Zawodnicy otrzymali raporty z wynikami badań oraz zalecenia dotyczące sposobu odżywiania, jak również ewentualnych modyfikacji treningu.

Zgrupowanie można uznać za udane, a już na początku marca nasza reprezentacja wyleci na turniej do Tunezji.Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?