Oficjalna strona sekcji rugby KS Posnania Poznań
slide01 slide01 slide01 slide01
NABÓR DO
SEKCJI RUGBY
NABÓR
AKTUALNOŚCI !

POSNANIA_RUGBY 7

BLACK ROSES

SARMACI RUGBY

JESTEŚMY TUTAJ

ODWIEDZILI NAS
free counters
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
POSNANIA RUGBY CLUB

KS POSNANIA POZNAŃ

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

PATRONAT MEDIALNY

WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE

Nasza strona
Działamy:
5 TURNIEJ WLRT
14 marca w sobotę w Pobiedziskach odbył się kolejny (piąty już) Turniej w ramach I edycji Wielkopolskiej Ligi Rugby Tag. Jednocześnie było to też piąte spotkanie młodych rugbistów odbywające się co roku zimą w Pobiedziskach.

W zawodach brały udział dzieci z dwóch kategorii wiekowych: mini żak i żak. Dzieci reprezentowały kluby i szkoły z Leszna, Jarocina, Poznania. Miło było gościć pierwszy raz reprezentantów SP nr 11 z Inowrocławia. Dzieci w kategorii mini-żak rywalizowały w dwóch grupach, a potem systemem pucharowym. Natomiast dzieci w kategorii żak grały systemem „każdy z każdym”.

Wszystkie mecze były bardzo zacięte i mogły spodobać się licznej grupie widzów, która zasiadła na trybunach hali. Była walka, czasem łzy, ale zawsze przyjazne pożegnanie po meczu i wspólne zdjęcia na koniec. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe medale wręczane przez dyrektora OSiRu w Pobiedziskach Michała Fijałkowskiego, a także Tomasza Kapustkę trenera reprezentacji Polski kobiet i sekretarza WOZR.

W kategorii mini żak po zakończonym dogrywką finale zwyciężyła drużyna Sparty Jarocin (A), pokonując drużynę Owal Leszno (A). Trzecie miejsce zajęła drużyna SP1 z Poznania.

W kategorii żak zwyciężyła drużyna SP1 Poznań (B) nie ponosząc w całym turnieju żadnej porażki, drugie miejsce dla Sparty Jarocin (A), trzecie miejsce zajęła debiutująca w rozgrywkach drużyna SP11 z Inowrocławia.

Skład zwycięskiej drużyny z Poznania: Kajetan Prażyński, Franek Lepka, Adam Wrzaskała, Filip Borecki, Dawid Burgieł, Bartosz Kostrzewa, Michał Budzyński.

Chciałbym pozwolić sobie na odrobinę prywaty wyróżniając również drugą drużynę SP1 Poznań (zajęła czwarte miejsce), jest to bowiem drużyna złożona z samych dziewcząt i rywalizująca jak równy z równym z drużynami chłopięcymi. Dziewczyny wygrały między innymi trzeci Turniej Wielkopolskiej Ligi Rugby Tag w Wolsztynie. Skład dziewcząt (Urszula Stąporek, Martina Szabela, Oliwia Ławniczak, Julia Rajewska, Julia Kontowicz, Julia Ławniczak).

Na koniec podziękowania dla wszystkich osób naszego wielkopolskiego świata rugby za organizację i koordynację turnieju, sędziowanie, skrupulatność i opracowanie wyników i klasyfikacji, przygotowanie dzieci do zawodów. Duże brawa dla rodziców i opiekunów, którzy zechcieli dopingować swoje pociechy.

Poniżej w załączeniu klasyfikacja turniejowa opracowana przez kolegów z Leszna.

Wyniki Mini żak

Wyniki Żak

Klasyfikacja po 5. turniejach


Tomasz Stasiński, nauczyciel w SP1 w Poznaniu, trener rugby


Zdjęcia z Turnieju znajdziecie w NASZEJ GALERII

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?