Oficjalna strona sekcji rugby KS Posnania Poznań
slide01 slide01 slide01 slide01
NABÓR DO
SEKCJI RUGBY
NABÓR
AKTUALNOŚCI !

POSNANIA_RUGBY 7

BLACK ROSES

SARMACI RUGBY

JESTEŚMY TUTAJ

ODWIEDZILI NAS
free counters
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
POSNANIA RUGBY CLUB

KS POSNANIA POZNAŃ

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

PATRONAT MEDIALNY

WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE

Nasza strona
Działamy:
KONSULTACJA KADRY PAŃ

W miniony weekend, przy optymalnej, jak na tę porę roku pogodzie, Kadra Narodowa Kobiet wzięła udział w pożytecznym stażu w Czechach, przeprowadzonym z inicjatywy zaprzyjaźnionego z polskimi trenerami, managera czeskiej reprezentacji Pavla Chaloupki.

Dzięki innym dobrym kontaktom, udało się także zaprosić reprezentację Litwy, która w 2014 roku awansowała do Dywizji A. Dwa dni treningów w dobrych sportowych i hotelowych warunkach, w historycznym Brandys na Łabą (wliczając w to sobotnie gry kontrolne, wygrane przez nasze reprezentantki, zarówno z Czechami, jak i z Litwą), podsumował profesjonalnie zorganizowany, kameralny turniej w Pradze- Smichov, w którym oprócz wymienionych ekip, uczestniczyły reprezentacja Czech U18, gospodynie RC Tatra i RC Mountfield Ricany.

W konsultacji tej, będącej kolejnym krokiem w stronę wyłonienia składu na tegoroczne Mistrzostwa Europy Dywizji A, uczestniczyły także zawodniczki poznańskiej drużyny Black Roses Posnania: Agnieszka Kowalczyk, Katarzyna Paszczyk i Adrianna Michałek. I bardzo często odgrywały podczas ćwiczeń i gier- kluczową rolę.

A wracając do niedzielnego turnieju, to mimo dość wyrównanej gry, szczególnie w I połowie, Polska przegrała swój pierwszy mecz w grupie z Czechami 0:19, następnie pokonała Litwę 33:0, by w finale turnieju okazać się drużyną lepszą od gospodyń i wygrać 26:12. Jednak samo zwycięstwo w tym kontrolnym turnieju nie było tak ważne, jak bieżąca analiza i wyciągnięte wnioski, a przede wszystkim styl, w jakim Polska zdominowała i pokonała Czeszki w ostatnim meczu. Nareszcie nasza reprezentacja zaczyna wykorzystywać drzemiący w niej potencjał, dociera się i nabiera ostatecznego kształtu, co szczególnie cieszy jej trenerów, Tomasza Kapustkę i Arkadiusza Mąkinę, przed następnymi startami kontrolnymi.

A już tydzień po Świętach Wielkanocy, wznowione zostaną krajowe rozgrywki kobiet. Pierwszy turniej odbędzie się w sobotę, 11 kwietnia w Olsztynie!
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?