Oficjalna strona sekcji rugby KS Posnania Poznań
slide01 slide01 slide01 slide01
NABÓR DO
SEKCJI RUGBY
NABÓR
AKTUALNOŚCI !

POSNANIA_RUGBY 7

BLACK ROSES

SARMACI RUGBY

JESTEŚMY TUTAJ

ODWIEDZILI NAS
free counters
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
POSNANIA RUGBY CLUB

KS POSNANIA POZNAŃ

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

PATRONAT MEDIALNY

WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE

Nasza strona
Działamy:
WIZYTA W GIMNAZJUM NR 11
W środę 11 marca, w Gimnazjum nr 11 miała miejsce kolejna, organizowana przez nauczycieli wychowania fizycznego tej szkoły, konferencja sportowa, tym razem poświęcona rugby. Jej tytuł to: "Rugby- olimpijski sport dla wszystkich". Mimo późnej, popołudniowej pory, wzięła w niej udział spora grupa uczniów!

Na zaproszenie pani Dyrektor Gimnazjum, Grażyny Lach i nauczycieli: Romy Graczyk, Izabeli Remblewskiej i Jarosława Zawadzkiego, pokaz praktyczny i prezentację multimedialną poprowadzili wspólnie trenerzy Tomasz Kapustka i Jacek Jóźwiak oraz zawodnicy Mateusz Nitschke, Dawid Najdul i Adam Matuszewski.

Już zajęcia praktyczne nieco się przedłużyły, bowiem tak duże było zainteresowanie, a także zaangażowanie wśród uczestników konferencji. Po krótkiej przerwie, nastąpiła zwięzła prezentacja z komputera, złożona głównie z klipów, a po niej... bardzo dużo ciekawych pytań, które wydłużyły czas gimnazjalnego spotkania z rugby. Najwięcej z nich dotyczyło przepisów, pozycji Polski w rugby europejskim, początków w tym sporcie, no i oczywiście naszych reprezentacji, w których grali, bądź grają obecni na auli zawodnicy Posnanii.

Na koniec nie obyło się bez pamiątkowych zdjęć, a także jeszcze bardziej precyzyjnych pytań o... możliwość przyjścia na treningi, zarówno ze strony chłopaków, jak i dziewcząt! Efektem spotkania z rówieśnikami, którzy są najbardziej wiarygodnym potwierdzeniem tezy, że w rugby grać może każdy, nawet jak rozpocznie swoją przygodę dopiero w wieku gimnazjalnym, była... spora grupa nowych adeptów, która stawiła się na treningu kadetów, równo tydzień po tym sympatycznym spotkaniu. Zaraz po świętach Wielkanocy, planowany jest pierwszy trening grupy młodzieżowej Black Roses, żeńskiej sekcji rugby KS "Posnania"!


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?