Oficjalna strona sekcji rugby KS Posnania Poznań
slide01 slide01 slide01 slide01
NABÓR DO
SEKCJI RUGBY
NABÓR
AKTUALNOŚCI !

POSNANIA_RUGBY 7

BLACK ROSES

SARMACI RUGBY

JESTEŚMY TUTAJ

ODWIEDZILI NAS
free counters
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
POSNANIA RUGBY CLUB

KS POSNANIA POZNAŃ

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

PATRONAT MEDIALNY

WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE

Nasza strona
Działamy:
RUGBOWA NIEDZIELA NA WINOGRADACH
W najbliższą niedzielę, 11 października, w godzinach 11:00- 16:00 odbędzie się reaktywowany Memoriał, poświęcony pamięci Bogusława Rybackiego, jednego z prekursorów rugby w tym klubie, z najdłużej i nieprzerwanie działającą sekcją. Tegoroczna piąta edycja, będzie rozegrana w olimpijskiej odmianie rugby 7, w kategorii Kobiet i Mężczyzn.

Za organizację turnieju odpowiadają Sarmaci, czyli II drużyna Posnanii, złożona głównie ze studentów Politechniki Poznańskiej, prowadzona przez wychowanka naszego klubu, Jacka Jóźwiaka. To właśnie on, już wczesną wiosną wpadł na pomysł powrotu do tradycji, której sam jako dzieciak był świadkiem i uczestnikiem. Plany udało się zrealizować teraz, jesienią, a zaangażowanie Sarmatów w przygotowania sportowego święta, przeszło najśmielsze oczekiwania. Oczywiście, nieocenione jest także wsparcie sekcji, w tak newralgicznych elementach, jak przygotowanie boisk, szatni czy zabezpieczenie medyczne.

Pierwotnie turniej miał się odbyć jedynie w kategorii mężczyzn, jako swoiste, prestiżowe przetarcie, dla trenujących od niespełna roku studentów. Szybko okazało się, że warto formułę wzbogacić o mecze w wydaniu kobiecym, a to z racji weekendowego campu szerokiej kadry kobiet, jaki będzie mieć miejsce w dniach 09-11 października!

Tym samym, obok naszej reprezentacyjnej selekcji, zagrają Berlin (drużyna złożona z zawodniczek klubów tego miasta), Błyskawice Wrocław i naturalnie gospodynie Black Roses Posnania. Każda z drużyn rozegra cztery wartościowe mecze, przeplatane spotkaniami panów, a tam zagrają: ZUT Szczecin, RK Szczecinek, KS Ciechan i Szymon Kołecki Ciechanów, Husaria Kalisz, Selekcja Wielkopolska i gospodarze Sarmaci Posnania, którzy gorąco zapraszają na swoją imprezę wszystkich dla których rugby to nie tylko mocna, bezpardonowa walka na boisku, ale także świetna, przyjazna atmosfera wszędzie dookoła, oddająca prawdziwego ducha tego sportu.Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?