Oficjalna strona sekcji rugby KS Posnania Poznań
slide01 slide01 slide01 slide01
NABÓR DO
SEKCJI RUGBY
NABÓR
AKTUALNOŚCI !

POSNANIA_RUGBY 7

BLACK ROSES

SARMACI RUGBY

JESTEŚMY TUTAJ

ODWIEDZILI NAS
free counters
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
POSNANIA RUGBY CLUB

KS POSNANIA POZNAŃ

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

PATRONAT MEDIALNY

WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE

Nasza strona
Działamy:
ROZSTANIE Z LIGĄ
Rugbiści Posnanii nie przystąpią do wiosennych rozgrywek Ekstraligi. We wtorek do Polskiego Związku Rugby dotarło oficjalne pismo z tą informacją, które potwierdziło pogłoski na ten temat krążące w środowisku od kilkunastu dni.

O wycofaniu się Posnanii z rozgrywek napisał już także "Głos Wielkopolski", który tak określił przyczyny wycofania się poznanianków z Ekstraligi: "Zespół ma za wąską kadrę i za mały budżet, żeby pozwolić sobie na transfery. Rugbiści Posnanii w ostatnich latach już kilka razy byli zagrożeni wycofaniem z rozgrywek. Zawsze udawało się jednak przeprowadzić akcję ratunkową. Tym razem na nią jest już za późno".

- Po rozmowie z trenerem uznaliśmy, że nie ma sensu grać 16-17 zawodnikami, a na tyle maksymalnie mogliśmy liczyć. Aby myśleć o rozegraniu całej rundy i poważnym traktowaniu spotkań musielibyśmy mieć kadrę złożoną z minimum 22-23 graczy - tłumaczył dziennikarzowi Głosu kierownik Posnanii Jacek Kalka.

Co dalej? - Jesienią możemy się zgłosić do I ligi, ale to też mogą być dla nas za wysokie progi. Z kolei w II lidze musielibyśmy sobie radzić bez miejskiej dotacji. Mamy pół roku na przemyślenia i pocieszać się można jedynie tym, że zachowujemy szkolenie młodzieży i szanse na medal w „7”, grających systemem turniejowym. W tych ostatnich rozgrywkach nie musimy się nawet bać osłabień, bo nasi zawodnicy w Ekstralidze mogą grać w innych klubach, a w „7” nadal reprezentować Posnanię - dodał Kalka.

W piśmie, jakie Posnania skierowała do PZR rzeczywiście jest deklaracja, że klub chce dalej grać w rozgrywkach Rugby 7. Zarząd klubu wyraził też zgodę na wypożyczenia swoich zawodników do zespołów rugby15 do końca sezonu 2015/2106.

- W związkiu z sytuacją Posnanii pojawiają się już pierwsze zapytania o możliwość wypożyczenia graczy tego klubu do innych zespołów. Decyzja będzie należeć do Komisji Gier i Dyscypliny. Jeśli ta potraktuje zawodników Posnanii, jako "siódemkowców" - będą mogli być wypożyczeni. Ustalenia z przewodniczącym Komisji Gier i Dyscypliny Bartoszem Marczyńskim są takie, że najpierw muszą pojawić się oficjalne wnioski o wypożyczenia, a potem dopiero KGiD zajmie się ich interpretacją w świetle obowiązujących regulaminów - mówi sekretarz generalny PZR, Robert Małolepszy.

Zatem jeśli klub chce wypożyczyć zawodnika z Posnanii, musi do 10 marca, bo wtedy kończy się wiosenne okienko transferowe, złożyć wniosek do biura PZR. Do wniosku trzeba dołączyć zgodę zawodnika, oraz zgodę z Posnanii (te pisma można dostarczyć w terminie późniejszym). Po decyzji KGiD (jeśli zajdzie taka potrzeba także Zarządu PZR) biuro związku poinformuje zainteresowany klub o rozstrzygnięciu oraz o wysokości opłaty za wypożyczenie, jaką trzeba wnieść do PZR. Dopiero po wniesieniu opłaty, uzupełnieniu wszelkich wymaganych dokumentów, biuro będzie "podbijało" licencje na rundę wiosenną dla zawodników wypożyczonych z Posnanii.

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?