Oficjalna strona sekcji rugby KS Posnania Poznań
slide01 slide01 slide01 slide01
NABÓR DO
SEKCJI RUGBY
NABÓR
AKTUALNOŚCI !

POSNANIA_RUGBY 7

BLACK ROSES

SARMACI RUGBY

JESTEŚMY TUTAJ

ODWIEDZILI NAS
free counters
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
POSNANIA RUGBY CLUB

KS POSNANIA POZNAŃ

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

PATRONAT MEDIALNY

WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE

Nasza strona
Działamy:
POCZUĆ SMAK RUGBY KLASYCZNEGO.


W minioną niedzielę, II drużyna seniorska Posnanii, znana coraz bardziej jako Sarmaci, rozegrała swój pierwszy mecz w tradycyjnym rugby XV.

Spotkanie w Jarocinie odbyło się z inicjatywy miejscowej Sparty, ale także trener II Posnanii, Jacek Jóźwiak, zabiegał, aby po prawie półtora roku po objęciu drużyny (to już czwarte wcielenie rezerw!), po serii występów w olimpijskim rugby 7, wreszcie doprowadzić do prawdziwego debiutu w klasycznej odmianie! Co prawda 5 lat temu (2010-11) Posnania II występowała już w ówczesnej 2 lidze (trener Jakub Szczepański), a nawet ją wygrała, po poznańskim finale przeciwko RC Częstochowa (12 czerwca 2011r.), ale... złożona była głównie z juniorów, którzy wobec małej liczby meczów eliminacyjnych, najzwyczajniej ogrywali się właśnie w seniorskiej 2 lidze.

UDANY DEBIUT.

Historyczny mecz odbył się na bocznym boisku kompleksu Sport Jarocin (ze sztuczną nawierzchnią), z uwagi na wczesną porę roku. Było to bardzo pożyteczne starcie dwóch drużyn prezentujących zbliżony poziom. Warto dodać, że w Sparcie większość zawodników stanowili juniorzy, ale z kolei w Sarmatach przeważali absolutnie debiutanci, prowadzeni do boju przez dosłownie kilku starszych stażem (bo nie wiekiem) zawodników Posnanii! Mecz "zakontraktowano" tradycyjnie na 4 kwarty po 20 minut, a końcowy rezultat: 21:10 (14:0, 0:5, 7:5, 0:0) odzwierciedla przebieg wydarzeń. Nie brakowało bardzo dobrych akcji i typowych dla rugby, kontaktowych i gorących momentów. Generalnie meczowi towarzyszyła bardzo dobra atmosfera, nad czym pieczę sprawował arbiter tego spotkania. Odnotować należy też 3 istotne urazy (dwa podczas meczu, jeden podczas... rozgrzewki), ale tego, niestety uniknąć się nie da.

CO DALEJ?

Udana inauguracja zmagań w piętnastkach, w naturalny sposób rozbudziła apetyty młodej rezerwy Posnanii. Sarmaci, w dużym stopniu składający się ze studentów Politechniki Poznańskiej, już czekają na kolejną okazję do sprawdzenia się na boisku. A wiosna, która dopiero powoli się rozkręca, powinna temu służyć. Sztab trenerski i osoby wspierające już nas tym pracują. W ostrożnych planach jest zgłoszenie drużyny do rozgrywek 2 ligi od sezonu 2016-2017!Zdjęcia umieszczono dzięki stronie: Rugby Klub Sparta Jarocin


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?