Oficjalna strona sekcji rugby KS Posnania Poznań
slide01 slide01 slide01 slide01
NABÓR DO
SEKCJI RUGBY
NABÓR
AKTUALNOŚCI !

POSNANIA_RUGBY 7

BLACK ROSES

SARMACI RUGBY

JESTEŚMY TUTAJ

ODWIEDZILI NAS
free counters
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
POSNANIA RUGBY CLUB

KS POSNANIA POZNAŃ

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

PATRONAT MEDIALNY

WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE

Nasza strona
Działamy:
PROŚBA O POMOC


PILNE ! 5-letni Seweryn z Poznania choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Choroba już drugi raz przechytrzyła lekarzy i wygrywa. Ostatnią nadzieją jest eksperymentalna terapia. Niestety bardzo droga. Trzeba uzbierać 400 tys. złotych.

Seweryn to pasjonat motoryzacji. Uwielbia bajkę "Auta", zwłaszcza jednego z bohaterów - Złomka, który jest dzielnym strażakiem. Pięciolatek chce w przyszłości uczestniczyć w prawdziwych wyścigach samochodowych. Nie wiadomo jednak, czy marzenie Seweryna się spełni. Chłopiec również marzy, żeby być w domu i mieć rudego kotka, którego nazwałby Kłębuszek.


Niestety, od września 2013 roku Seweryn choruje na bardzo złośliwą i oporną na standardowe leczenie ostrą białaczkę! Przeszedł już roczną chemioterapię, po której choroba wróciła ze zdwojoną siłą po dziewięciu miesiącach. W maju 2015 roku Seweryn stanął do ponownej walki z groźnym i śmiertelnym wrogiem. Spędził wiele miesięcy w szpitalu. Po przeszczepie szpiku miało być dobrze, ale zaledwie po czterech miesiącach wróg ponownie uderzył. Białaczka pokazała swoje najgorsze oblicze...Powróciła!

Rodzice Seweryna chcą walczyć z chorobą, która chce odebrać im jedynego synka. Wspólnie z lekarzami podjęli wyzwanie rzucone przez straszną chorobę. Przełomowa, zdaniem lekarzy, terapia z USA, to jedyna szansa wyleczenia Seweryna. Dotychczas tylko pięcioro dzieci było leczonych tą metodą w Polsce, a efekty są bardzo obiecujące. Terapia określana w USA jako przełomowa, nie jest jeszcze zarejestrowana w Europie i lek nie będzie finansowany przez NFZ. Wstępny koszt to około 400 tysięcy zł. Obecnie Seweryn przyjmuje sterydy, zacznie 3-tygodniową chemię ze specjalnym inhibitorem o nazwie Bortyzol. Za trzy tygodnie Seweryn powinien dostać pierwszą dawkę leku. Później przyjdzie kolej na drugą. Całość zakończy drugi przeszczep szpiku. Każdy, kto chciałby pomóc mu wyzdrowieć, może wpłacić pieniądze na konto fundacji. Każda pomoc pozwala przetrwać trudny czas!


Wpłat przez Pay Pal witak101@wp.pl
Wiadomość dla odbiorcy proszę wpisać,, SEWERYN "

Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi PKO S.A. IV Oddz. P-ń
Nr konta 72124032201111000035286598 z dopiskiem "SEWERYN"

Więcej informacji znaleźć można na Facebook: Pomoc dla SewerynaCzytaj wiecej: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/to_nie_czas_na_umieranie_eksperymentalna_terapia_ratunkiem_346183.htmlBrak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?