Oficjalna strona sekcji rugby KS Posnania Poznań
slide01 slide01 slide01 slide01
NABÓR DO
SEKCJI RUGBY
NABÓR
AKTUALNOŚCI !

POSNANIA_RUGBY 7

BLACK ROSES

SARMACI RUGBY

JESTEŚMY TUTAJ

ODWIEDZILI NAS
free counters
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
POSNANIA RUGBY CLUB

KS POSNANIA POZNAŃ

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

PATRONAT MEDIALNY

WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE

Nasza strona
Działamy:
POSNANIA vs CHAOS


Zapraszamy Was serdecznie na mecz derbowy pomiędzy gospodarzem spotkania: Posnanią, a grającym w roli gościa Chaosem.

Bogatej historii Posnani nie musimy tutaj szczególnie akcentować. Jako sekcja, Zarząd i kibice cieszymy się, że ponownie będziemy oglądali na boisku przy Słowiańskiej rugby piętnastoosobowe w wykonaniu naszych zawodników i kolegów.

Natomiast warta podkreślenia jest przy tej okazji długoletnia historia Chaosu, który trener Paweł Borowski reaktywował w 2013 roku wraz z grupą starszych zawodników. Regularne treningi przyniosły pierwsze sukcesy już w sierpniu następnego roku, kiedy to drużyna zajęła wysokie IV miejsce w prestiżowym turnieju Sopot Beach Rugby oraz rozpoczęła zmagania ligowe w ramach II Ligi Rugby.

Tegoroczne przetarcia w ramach Pucharu II ligi obydwa zespoły mają już za sobą.
Posnania w pierwszym swoim spotkaniu pod wodzą trenera Sebastiana Chwaszcza, wysoko pokonała zespół Alfy Bydgoszcz 68:7 (35:0), a na dorobek punktowy drużyny składali się kolejno: Mariusz Adamski 23 (P, 9pd), Arkadiusz Bialachowski 10 (2P), Mateusz Jafra 5 (P), Wojciech Stręnk 5 (P), Jędrzej Paul 5 (P), Piotr Korek 5 (P), Marcin Szumiński 5 (P), Mateusz Szczepaniak 5 (P), Oskar Górski 5 (P).
Chaos natomiast w inauguracyjnym meczu w Zielonej Górze uległ Watasze: 19:48 (7:19).

Zapraszamy Wszystkich na obiekt Posnani przy ul. Słowiańskiej 78 w najbliższą niedzielę, na niezmiennie interesujący mecz rugby w wykonaniu Muszkieterów i kolegów z Chaosu. Święto rugby w którym wezmą udział dwa poznańskie zespoły jest nie tylko znakomitym prognostykiem w kontekście rozwoju naszej dyscypliny w regionie ale daje nadzieję na intensywne szkolenie rugbowej młodzieży w obydwóch klubach.


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.