ORKAN- POSNANIA 52:15 (38:3) W MECZU JUNIORÓW.
Juniorzy sochaczewskiego Orkana skutecznie zrewanżowali się Posnanii za ostatnie porażki seniorów, wygrywając wyraźnie w meczu eliminacyjnym do przyszłorocznych MPJ.
Od początku zarysowała się przewaga gospodarzy, którzy przeprowadzali swe akcje z rozmachem i na dużej szybkości- na ich efekty nie trzeba było długo czekać, po 20 minutach prowadzili już 17:3. Naszych stać było jedynie na krótkie zrywy, kiedy to dłuższy czas byliśmy w posiadaniu piłki i "robiliśmy teren".
-Straciliśmy za dużo punktów po prostych, indywidualnych błędach, zwłaszcza w I połowie (38:3), grając na dodatek pod wiatr- powiedział po meczu trener K. Baraniecki.
Rzeczywiście, po przerwie było "dużo" lepiej, ale nie na tyle, by można było marzyć o podgonieniu rywala. II połowa była remisowa, przy czym nasze punkty były efektem ciężkiej, mozolnej pracy całego zespołu (dwie serie karnych na przedpolu), a zawodnikom M. Misiaka przychodziły znów "lekko, łatwo i przyjemnie".
-Zrywy w pierwszych 30 minutach i cała druga część meczu pokazały, że w tej ekipie drzemie spory potencjał i że solidnie przepracowana zima, konsolidacja składu, plus postęp u nowiutkich chłopaków, pozwoli myśleć z optymizmem o wiośnie i szansach na grę w Finałach MPJ. Dla Zbyszka Lewandowskiego /'87/ był to np. absolutny debiut i to bardzo udany. Mimo srogiej lekcji drużyna zaprezentowała się fragmentami wiele lepiej, niż w Łodzi- dodał trener Baraniecki
W wyjeździe towarzyszyli juniorom kadeci '89, którzy zagrali "siódemki" z gospodarzami, przegrywając jeden mecz i jeden wygrywając. Atrakcyjnie zapowiadający się turniej młodzików, sprowadził się też do dwukrotnej konfrontacji z ekipami Orkana- "młoda krew" Posnanii /'90 i '91/ pokazała się z dobrej strony (również wielu debiutantów), raz remisując (5:5) i raz wygrywając (7:5).