Oficjalna strona sekcji rugby KS Posnania Poznań
slide01 slide01 slide01 slide01
NABÓR DO
SEKCJI RUGBY
NABÓR
AKTUALNOŚCI !

POSNANIA_RUGBY 7

BLACK ROSES

SARMACI RUGBY

JESTEŚMY TUTAJ

ODWIEDZILI NAS
free counters
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
POSNANIA RUGBY CLUB

KS POSNANIA POZNAŃ

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

PATRONAT MEDIALNY

WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE

Nasza strona
Działamy:
DOBRY DWA TYSIĄCE SZÓSTY.
Zakończony niedawno 2006 rok, był udanym dla sekcji rugby Posnanii. Mimo, że sytuacja finansowo- organizacyjna sekcji, mimo ofiarnej pracy kilku osób, od paru lat jest podobna, bowiem ciągle do pewnego poziomu zadowolenia brakuje kilkunastu czy kilkudziesięciu tysięcy złotych, to pozwala ona, przy zaangażowaniu tej garstki ludzi, prowadzić bardzo dobrą pracę z młodzieżą i osiągać, zarówno z nią, jak i w seniorach, znaczące sukcesy. Przypomnijmy zatem, czym cieszyliśmy się w ostatnich miesiącach.
Niewątpliwie najwięcej radości, nie tylko "samym zainteresowanym", przyniósł ponownie zdobyty w wyjazdowym meczu o III miejsce, brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorów. Sukces o tyle ważny i piękny, bo odniesiony nad ustępującym mistrzem kraju, a w dodatku w niesamowitych okolicznościach, po skutecznym rzucie karnym w ostatnich sekundach spotkania w Gdyni /22:19/.
Długo oczkiwany medal zdobyli wreszcie kadeci /juniorzy młodsi/ Posnanii. Uważani za jednych z faworytów finałowego turnieju OOM w Łodzi, nie zawiedli, ulegając w finale, w podobnie wyrównanym meczu, Orkanowi Sochaczew 3:6.
O tym, że Posnania prowadzi systematyczne szkolenie młodzieży, świadczy również sukces miniżaków, którzy na czwartym finałowym turnieju w Siedlcach, podsumowującym współzawodnictwo dzieci i młodzieży, pozostawili w pokonanym polu pozostałe 11 ekip i nieoczekiwanie wygrali krajową rywalizację chłopców 10 i 11-letnich.
Do najważniejszych z kolei jesiennych wydarzeń zaliczyć należy dwa jesienne turnieje najmłodszych. Pierwszy z nich, z racji wizyty przedstawiciela fundacji SOS IRB, Andrew Thompsona, ktory naocznie mógł się przekonać o pasji i zaangażowaniu nie tylko adeptów rugby, ale i ich opiekunów.
Wrześniowy VI Memoriał Bogusława Pawlaczyka był natomiast rekordowy pod względem startujących ekip zagranicznych. Konfrontacja polskich drużyn z niemieckimi, rosyjskimi i węgierskimi była prawdziwym sportowym doświadczeniem.
Pozostaje mieć nadzieję, że po roku, w którym świętowaliśmy 50-lecie istnienia naszej sekcji, niemniej udany i bogaty w pasjonujące wydarzenia będzie ten nowy, w którym Posnania jako klub obchodzi swoje 100-lecie!
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?